Glastonbury 2013: Zablácená oslava hudby poprvé s Rolling Stones

Glastonbury 2013: Zablácená oslava hudby poprvé s Rolling Stones
Rolling Stones hráli dvě hodiny a 12 minut na hlavní scéně, jejíž kapacitu organizátoři letos zvýšili na sto tisíc lidí.
Koncert kapela zahájila ostrou písní Jumping Jack Flash a po pátém čísle představil frontman Mick Jagger novou skladbu. Tu, jak řekl, napsal pro dívku, kterou na festivalu potkal. Její refrén zní "Čekám na svou holku z Glastonbury".
Podle kytaristy Keitha Richardse byla kapela "předurčena" k tomu, aby v Glastonbury hrála.
Velkými hvězdami jsou v Británii také Primal Scream se svým frontmanem Bobby Gilespiem.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
30. 6. 2013 15:28

Největší hudební festival v Evropě právě začal. Na letošní roční dorazilo zhruba 135 tisíc lidí. Hlavní hvězdou byli Rolling Stones, kteří v Glastonbury ve své padesátileté historii vystoupili vůbec poprvé.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy