Glastonbury 2013: Zablácená oslava hudby poprvé s Rolling Stones

Glastonbury 2013: Zablácená oslava hudby poprvé s Rolling Stones
Rolling Stones hráli dvě hodiny a 12 minut na hlavní scéně, jejíž kapacitu organizátoři letos zvýšili na sto tisíc lidí.
Koncert kapela zahájila ostrou písní Jumping Jack Flash a po pátém čísle představil frontman Mick Jagger novou skladbu. Tu, jak řekl, napsal pro dívku, kterou na festivalu potkal. Její refrén zní "Čekám na svou holku z Glastonbury".
Podle kytaristy Keitha Richardse byla kapela "předurčena" k tomu, aby v Glastonbury hrála.
Velkými hvězdami jsou v Británii také Primal Scream se svým frontmanem Bobby Gilespiem.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
30. 6. 2013 15:28

Největší hudební festival v Evropě právě začal. Na letošní roční dorazilo zhruba 135 tisíc lidí. Hlavní hvězdou byli Rolling Stones, kteří v Glastonbury ve své padesátileté historii vystoupili vůbec poprvé.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy