FOTO Marky Ramone, Vinnetou, arabské rytmy i Wabi. Trutnov má odvahu

FOTO  Marky Ramone, Vinnetou, arabské rytmy i Wabi. Trutnov má odvahu
Punkovým koncertem Marca Stevena Bella, který byl pod jménem Marky Ramone členem legendární skupiny Ramones, vyvrcholil šestadvacátý český Woodstock.
Marky Ramone vystoupil s kapelou Blitzkrieg s písněmi Ramones, v jejichž sestavě působil přes patnáct let od roku 1978 až do jejího rozpadu v roce 1996 se čtyřletou přestávkou.
S o generaci mladšími hudebníky přehrál velké hity Ramones jako Do You Wanna Dance? I Don't Care, Sheena Is a Punk Rocker nebo Beat on the Brat.
"Skladby této slavné a pro punk stěžejní kapely zná snad i každý punkový greenhorn, stejně jako jejich skvělé logo imitující prezidentskou pečeť, které se stalo symbolem zdobícím trika a bundy napříč kontinenty," uvedl spoluzakladatel trutnovského festivalu Martin Věchet.
Foto: Anna Vedralová
Kultura Kultura
19. 8. 2013 8:26

Open Air festival v Trutnově, přezdívaný český Woodstock či pantáta všech českých festivalů, pozdravil podruhé herec Pierre Brice, představitel Vinnetou a jeho filmová sestra Nšo-či, kterou si zahrála Marie Versini. Nejpočetnější publikum měl syn Boba Marleyho Julian, k největším hvězdám patřili arabští hudebníci Natacha Atlas, Rachid Taha a Marky Ramone z punkové legendy The Ramones. Letos festival připomněl oběti poválečného odsunu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy