FOTO Marky Ramone, Vinnetou, arabské rytmy i Wabi. Trutnov má odvahu

FOTO  Marky Ramone, Vinnetou, arabské rytmy i Wabi. Trutnov má odvahu
Punkovým koncertem Marca Stevena Bella, který byl pod jménem Marky Ramone členem legendární skupiny Ramones, vyvrcholil šestadvacátý český Woodstock.
Marky Ramone vystoupil s kapelou Blitzkrieg s písněmi Ramones, v jejichž sestavě působil přes patnáct let od roku 1978 až do jejího rozpadu v roce 1996 se čtyřletou přestávkou.
S o generaci mladšími hudebníky přehrál velké hity Ramones jako Do You Wanna Dance? I Don't Care, Sheena Is a Punk Rocker nebo Beat on the Brat.
"Skladby této slavné a pro punk stěžejní kapely zná snad i každý punkový greenhorn, stejně jako jejich skvělé logo imitující prezidentskou pečeť, které se stalo symbolem zdobícím trika a bundy napříč kontinenty," uvedl spoluzakladatel trutnovského festivalu Martin Věchet.
Foto: Anna Vedralová
Kultura Kultura
19. 8. 2013 8:26

Open Air festival v Trutnově, přezdívaný český Woodstock či pantáta všech českých festivalů, pozdravil podruhé herec Pierre Brice, představitel Vinnetou a jeho filmová sestra Nšo-či, kterou si zahrála Marie Versini. Nejpočetnější publikum měl syn Boba Marleyho Julian, k největším hvězdám patřili arabští hudebníci Natacha Atlas, Rachid Taha a Marky Ramone z punkové legendy The Ramones. Letos festival připomněl oběti poválečného odsunu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy