Trailery: Wolverine, Velký Gatsby a prezident J. Foxx

MD
28. 3. 2013 18:36
Podívejte se na ukázky z Wolverina, Velkého Gatsbyho, Vehicle 19 a Útoku na Bílý dům
Hugh Jackman
Hugh Jackman | Foto: Aktuálně.cz

Trailery - Očekávaný trailer k Wolverinovi nabízí akci, ale i temnou atmosféru. Mutanta známého se ságy X-Men opět hraje Hugh Jackman a režíruje James Mangold (Walk the Line, 3:10 Vlak do Yumy). Film je natočený podle komiksů vydavatelství Marvel a vypráví o Wolverinovi v současném Japonsku, kde se střetne se svou nemesis. Do českých kin dorazí muž s adamantiovými drápy 25. července.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Velký Gatsby se blíží

Podívejte se na dva nové televizní spoty k Velkému Gatsbymu. Film podle stejnojmenné předlohy známého spisovatele F. Scotta Fitzeralda režíruje Baz Luhrmann (Romeo a Julie, Moulin Rouge, Austrálie).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Jaye Gatsbyho hraje Leonardo DiCaprio (Počátek, Nespoutaný Django), jeho lásku Daisy ztvární Carrey Mulligan (Stud, Drive). Do českých kin film dorazí 16. května. Ukázky dávají tušit, že jde o vizuálně velkolepé a ambiciózní dílo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Bílý dům v plamenech

Máme tady první trailer na nový velkofilm Rolanda Emmericha (Den poté, 2012, Anonym) s názvem Útok na Bílý dům (White House Down). Akční drama bude mít v Česku premiéru 18. července.

V hlavních rolích uvidíme Channinga Tatuma (John Cole) a Jamieho Foxxe (prezident James Sawyer). Policista Cole je v Bílém domě na prohlídce se svou dcerou. Neváhá však chránit prezidenta, když ho náhle ohrožuje skupina těžce vyzbrojených útočníků. Trailer se skládá z útržkovitých záběrů na napadený Bílý dům, které jsou prokládány dramatickými mezititulky o zkáze a chybách lidstva.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Paul Walker ujíždí před policií

Další trailer k americkému thrilleru Vehicle 19 nabízí zběsilé honičky v autech a velkou porci akční zábavy. Hlavní postavu hraje Paul Walker (série Rychle a zběsile), který nevědomky nasedne do špatného auta z půjčovny a zaplete se do problémů s místní zkorumpovanou policií. Film režíruje Mukunda Michael Dewil a jde o jeho druhý snímek. Česká premiéra zatím nebyla stanovena.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 16 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy