Trailery: Wolverine, Velký Gatsby a prezident J. Foxx

MD
28. 3. 2013 18:36
Podívejte se na ukázky z Wolverina, Velkého Gatsbyho, Vehicle 19 a Útoku na Bílý dům
Hugh Jackman
Hugh Jackman | Foto: Aktuálně.cz

Trailery - Očekávaný trailer k Wolverinovi nabízí akci, ale i temnou atmosféru. Mutanta známého se ságy X-Men opět hraje Hugh Jackman a režíruje James Mangold (Walk the Line, 3:10 Vlak do Yumy). Film je natočený podle komiksů vydavatelství Marvel a vypráví o Wolverinovi v současném Japonsku, kde se střetne se svou nemesis. Do českých kin dorazí muž s adamantiovými drápy 25. července.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Velký Gatsby se blíží

Podívejte se na dva nové televizní spoty k Velkému Gatsbymu. Film podle stejnojmenné předlohy známého spisovatele F. Scotta Fitzeralda režíruje Baz Luhrmann (Romeo a Julie, Moulin Rouge, Austrálie).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Jaye Gatsbyho hraje Leonardo DiCaprio (Počátek, Nespoutaný Django), jeho lásku Daisy ztvární Carrey Mulligan (Stud, Drive). Do českých kin film dorazí 16. května. Ukázky dávají tušit, že jde o vizuálně velkolepé a ambiciózní dílo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Bílý dům v plamenech

Máme tady první trailer na nový velkofilm Rolanda Emmericha (Den poté, 2012, Anonym) s názvem Útok na Bílý dům (White House Down). Akční drama bude mít v Česku premiéru 18. července.

V hlavních rolích uvidíme Channinga Tatuma (John Cole) a Jamieho Foxxe (prezident James Sawyer). Policista Cole je v Bílém domě na prohlídce se svou dcerou. Neváhá však chránit prezidenta, když ho náhle ohrožuje skupina těžce vyzbrojených útočníků. Trailer se skládá z útržkovitých záběrů na napadený Bílý dům, které jsou prokládány dramatickými mezititulky o zkáze a chybách lidstva.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Paul Walker ujíždí před policií

Další trailer k americkému thrilleru Vehicle 19 nabízí zběsilé honičky v autech a velkou porci akční zábavy. Hlavní postavu hraje Paul Walker (série Rychle a zběsile), který nevědomky nasedne do špatného auta z půjčovny a zaplete se do problémů s místní zkorumpovanou policií. Film režíruje Mukunda Michael Dewil a jde o jeho druhý snímek. Česká premiéra zatím nebyla stanovena.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy