reklama
 
 

Televizní seriál Západní křídlo končí

23. 1. 2006 17:00
Los Angeles - Nový americký prezident, který bude zvolen v populárním televizním seriálu Západní křídlo, si funkce moc neužije.

Televize NBC oznámila, že seriál v květnu po sedmi sezonách skončí; a nebylo to velké překvapení. Kandidátská zápletka letošní série - volební střet mezi demokratem (Jimmy Smits) a republikánem (Alan Alda) - si získala přízeň kritiků, ale diváků ubývalo. Nepomohly ani speciální webové stránky včetně "fiktivních" volebních kampaní.

"Jednou nastane chvíle, kdy se podíváte na sledovanost a řeknete si, je načase skončit," prohlásil šéf zábavní divize NBC Kevin Reilly. Přesto je podle něj Západní křídlo "jedním z nejoceňovanějších seriálů v historii televize". Seriál s Martinem Sheenem v úloze prezidenta Josiahe "Jeda" Bartleta získal Emmy pro nejlepší televizní drama čtyři roky po sobě.

U nás vysílala první čtyři řady v letech 2002 a 2003 Prima. Jeho zdejší fanoušci kupříkladu prohlašovali, že je to "inteligentní seriál z prostředí americké vrcholné politiky. Místy sice přehnaně patetický a patriotistický, jindy ovšem nesmírně zajímavý a vtipný". A svorně si stěžovali na pozdní vysílací dobu.

Politika už netáhne?

Západní křídlo bylo nejpopulárnější během třetí sezony se 17 miliony diváků. Bylo na devátém místě mezi seriály v nejsledovanějším čase, navíc se na něj dívali nejmovitější diváci, takže bylo mimořádně přitažlivé pro inzerenty.

Letos však seriál na úvod sezony sledovalo jen 7,6 milionu diváků. Děj se točí kolem toho, kdo v Bílém domě nahradí liberálního demokrata Bartleta na konci druhého mandátu.

Producenti Západního křídla tvrdí, že jde o "nadstranickou" politickou zábavu. Mnoho demokratů však seriál považuje v období administrativy republikána George Bushe za politický dar shůry - zatímco někteří konzervativci jej odmítají coby "klasický příklad levicové hollywoodské propagandy".
 
Problémy se sledovaností má i další seriál na politické téma. Commander in Chief (Nejvyšší velitelka) televize ABC s Geenou Davisovou v roli první americké prezidentky (letos získala Emmy) sice přitáhl prvními díly velkou pozornost, ale od té doby mu diváků stále ubývá.

Oficiální stránku seriálu naleznete ZDE.

#reklama

autor: ČTK, kul | 23. 1. 2006 17:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama