Nová řada seriálu Stranger Things má rekordní sledovanost, hlásí Netflix

Kultura Guardian, BBC, Kultura
9. 7. 2019 15:25
Přes 40 milionů domácností si od uplynulého čtvrtka pustilo třetí řadu seriálu Stranger Things. Pro videotéku Netflix, která jej vyrobila, je to za tak krátkou dobu nejvíc ze všech dosavadních filmů či seriálů v nabídce, informuje britský deník Guardian.
Třetí řadu Stranger Things zveřejnil Netflix symbolicky 4. července, kdy USA slavily Den nezávislosti.
Třetí řadu Stranger Things zveřejnil Netflix symbolicky 4. července, kdy USA slavily Den nezávislosti. | Foto: Netflix

Netflix upřesňuje, že od čtvrtečního zveřejnění všech epizod nové řady do nedělní noci si 40,7 milionu domácností pustilo alespoň první díl. 18,2 milionu domácností za stejnou dobu stihlo dokoukat novou sérii do konce.

Firma prý do statistik započítává jen ty uživatele, kteří zhlédli alespoň 70 procent jedné epizody. Pod anglickým pojmem "household account", s nímž Netflix operuje, se rozumí počet platících uživatelských účtů. Protože na Netflixu lze ale zaplatit jeden účet a ten sdílet s dalšími rodinnými příslušníky, firma používá pojem "domácnost" namísto běžného označení "uživatel".

Analytik americké televize CNBC zaměřené na byznysové zpravodajství odhaduje, že Netflix má v současnosti okolo 154 milionů platících účtů. V takovém případě by o třetí řadu Stranger Things projevilo zájem 26 procent všech uživatelů videotéky. "Dokazuje to, nakolik u zákazníků rezonuje původní tvorba," řekl televizi analytik Justin Patterson ze společnosti nazvané Raymond James.

Patterson navíc předpovídá, že sledovanost třetí řady Stranger Things poroste, jak se uživatelé Netflixu budou v dalších týdnech vracet z letních dovolených.

Seriál Stranger Things, který vypráví o skupině dospívajících dětí čelících nadpřirozeným úkazům ve fiktivních USA 80. let minulého století, měl premiéru roku 2016. Od té doby patří k nejsledovanějším titulům Netflixu. Stranger Things nastartovaly kariéru mladým hercům Millie Bobby Brownové a Finnu Wolfhardovi, stejně jako novému publiku představily hereckou hvězdu Winonu Ryderovou.

Tvůrci seriálu, bratři Matt a Ross Dufferovi, v minulosti hovořili o tom, že mají příběh Stranger Things rozvržený zhruba na pět plánovaných řad. Podle časopisu Forbes je po nynějším úspěchu třetí řady takřka jisté, že od Netflixu dostanou zelenou se seriálem dál pokračovat.

Jak upozorňuje deník Guardian, údaje zveřejněné Netflixem nelze nezávisle ověřit. Firma dříve čísla sledovanosti tajila, poslední dobou je publikuje, avšak pouze v případě, že se jedná o nějaký rekord.

Například z prvního, v lednu zveřejněného žebříčku sledovanosti vyplynulo, že uživatele Netflixu nejvíc zajímalo postapokalyptické filmové drama Bird Box, které za první týden vidělo 26 milionů domácností. V průběhu čtyř týdnů pak Bird Box nasbíral dohromady 80 milionů zhlédnutí, doplňuje britská BBC.

Další údaj Netflix publikoval minulý měsíc, kdy do světa pustil komediální film Murder Mystery s herci Jennifer Anistonovou a Adamem Sandlerem. Ten od pátku do neděle, tedy za první víkend od zveřejnění, vidělo 30,9 milionu domácností.

Nedávný seriál Netflixu o dysfunkční superhrdinské rodině Umbrella Academy zase za první měsíc nasbíral 45 milionů přehrání.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 4 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy