King Kong se blíží do českých kin

Irena Hejdová
10. 12. 2005 0:00
Praha - Po Harrym Potterovi přichází do kin další z nejočekávanějších filmových hrdinů roku 2005, King Kong Petera Jacksona.

Zúročení zkušeností z trilogie

Pro Petera Jacksona (trilogie Pán prstenů) bylo natočení King Konga splněním dlouholetého snu. Při práci na King Kongovi zúročil své zkušenosti s digitálními technologiemi z Pána prstenů, spolupracoval i s částí svého starého týmu a natáčel opět na rodném Novém Zélandu. Jacksonova zkušenost z natáčení Pána prstenů se odráží i v tom, jak epicky vypráví tento notoricky známý příběh o citovém poutu mezi krásnou dívkou (výborná Naomi Watts) a obrovskou opicí, kterou skupinka filmařů nalezne na tajemném Ostrově lebek.

foto z filmu King Kong
foto z filmu King Kong | Foto: Bontonfilm

Mýtus King Kong

Film King Kong je přes všechnu realističnost režisérského přístupu pohádkou či mýtem na téma "kráska a zvíře", v níž je místo jak pro velkolepé akční scény (útok ještěrů, boj s děsivými domorodci, boj mezi King Kongem a obrovským dinosaurem), tak pro romantické sekvence (scéna se západem slunce na Ostrově lebek, scéna s newyorským zamrzlým jezírkem v závěru filmu). Odráží se v něm jak Jacksonova raná zkušenost s "pokleslým" hororovým žánrem (domorodci, útok hmyzu), tak jeho cit pro budování atmosféry a zobrazení velkolepých přírodních scenérií.

foto z filmu King Kong
foto z filmu King Kong | Foto: Bontonfilm

Remake

Film se odehrává v době hospodářské krize 30. let a je tedy retrem a zároveň remakem, kterým chce Jackson vzdát hold klasickému King Kongovi z roku 1933. Jackson cituje i slavnou vrcholnou scénu, v níž je King Kong ostřelován na Empire State Building vysoko nad New Yorkem.V průběhu let vznikla řada remaků tohoto filmu, žádný z nich se ale nepřiblížil působivosti své předlohy. Jacksonův King Kong je možná až příliš dlouhý, zvláště ve střední části, odehrávající se na tajemném Ostrově lebek. Jde ale o film divácky atraktivní, velkolepý a precizní v každém detailu.

foto z filmu KIng Kong
foto z filmu KIng Kong | Foto: Bontonfilm

Detaily o filmu

King Kong má českou premiéru ve čtvrtek 15. prosince. U příležitosti premiéry filmu vyšla i hra pro PC a Playstation Peter Jackson´s King Kong. Do českých kin King Kong vstupuje v počtu 36 kopií a kvůli své délce 160 minut bude promítán s krátkou přestávkou, stejně jako poslední Harry Potter. Recenzi filmu uveřejníme na Aktuálně v den premiéry.

#reklama

 

Právě se děje

před 2 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: ČTK
Další zprávy