reklama
 
 

Kuchařka Ládi Hrušky je bestseller. Předčí i Harryho Pottera

6. 11. 2014 15:50
Kuchařka televizního kuchaře Ladislava Hrušky zachraňuje tuzemský knižní trh, aktuálně se prodalo přes 170 tisíc kusů.

Praha - Kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou aspiruje na nejprodávanější knižní titul roku. Jen během prvních měsíců se prodalo 38 tisíc výtisků, aktuálně je to již přes 170 tisíc. Poptávka prodejců přitom dosahuje hranice čtvrt milionu kusů, oznámila dnes televize Nova.

"Tušili jsme, že kuchařka Ládi Hrušky bude bestsellerem. Že se ale stane naším nejprodávanějším titulem roku, jsme nepředpokládali. Zájem o knihu je opravdu enormní," uvedla Markéta Daxnerová z nakladatelství Euromedia Group, které kuchařku společně s Novou vydalo.

Láďa Hruška i pro nevidomé

Na nakladatelství se už obrátila i Knihovna a tiskárna pro nevidomé s žádostí o převedení kuchařky do Braillova písma.

"Vše nasvědčuje tomu, že kuchařka Ládi Hrušky překoná hranici 250 tisíc prodaných výtisků a stane se nejprodávanější knihou nejen stávajícího roku," sdělila mluvčí TV Nova Anna Suchá.

Podle samotného Hrušky je zájem o kuchařku důsledkem toho, že ho práce těší a má smysl. "Že knížka bude žádaná, jsem podle reakcí diváků tušil. Že ale zmizí z pultů první výtisk během dvou dní a na řadu přijde několik dotisků v řádu desítek tisíc, to je výkon hodný Harryho Pottera," poznamenal.

Hranici 200 tisíc prodaných výtisků na českém trhu dosud překonalo jen několik zahraničních titulů. V prosinci loňského roku to bylo české vydání prvního dílu trilogie Padesát odstínů šedi, v roce 2008 se podobný úspěch podařil poslednímu dílu Harryho Pottera.

V souvislosti s blížícími se Vánocemi je tak velmi pravděpodobné, že se kuchařka Ládi Hrušky zařadí mezi nejúspěšnější knihy vůbec. Podle dostupných informací Nova navíc již připravuje knižní pokračování, které by se na pultech mohlo objevit v příštím roce.

autor: ČTK | 6. 11. 2014 15:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama