Warneři vystavili stopku Temné věži. Naděje ale trvá

26. 8. 2012 14:15
Adaptace Kingovy ságy se zatím nekoná, ve hře je však ještě společnost MRC.
Foto: Aktuálně.cz

Praha -  Ambiciózní projekt adaptovat  fantasy knižní sérii Stephena Kinga  Temná věž třemi filmy a dvěma sezónami televizního seriálu, byl nakonec společností Warner Bros. zavržen. Přípravy na natáčení byly již v minulosti zastaveny studiem Universal Pictures těsně před realizací. Společnost neposkytla další komentář. Připomínáme, že celou adaptaci měl režírovat Ron Howard a autorem předkládaného scénáře je Akiva Goldsman. Hlavního hrdinu měl podle různých zdrojů hrát Javier Bardem, nebo Russell Crowe.

První díl Kingova cyklu s názvem Pistolník zachycuje Rolanda Deschaina při honbě nepřítele - muže oblečeného v černém. Podivná krajina, tzv. „Středosvět" (Mid-world) připomínající náš divoký západ, je jedním z mnoha vesmírů spojených podivuhodnou stavbou - Temnou věží, k níž míří Roland a několik jeho společníků, převážně pocházejících z našeho světa. Cyklus je prošpikován odkazy na mnohé další Kingovy příběhy.

Nedlouho po těchto zprávách se ovšem na serveru Deadline objevila informace, že adaptaci by mohla zajistit společnost Media Rights Capital (MRC), která finančně podpořila komedii Méďa a chystanou sci-fi Neila Blomkampa Elysium.

Fanoušci knih se rozcházejí ve svých reakcích - někteří jsou zklamáni, ale ozývají se také hlasy, že předlohu není možné kvalitně převést.

 

Právě se děje

Další zprávy