Kingovu Temnou věž zřejmě zfilmuje Ron Howard

Kultura Kultura
5. 8. 2012 11:06
Warner Bros. se vyjádří k realizaci scénáře fantasy ságy
Foto: Reuters

Praha - Podle zdrojů serveru Deadline obdrželi představitelé společnosti Warner Bros. nový scénář k adaptaci Temné věže, série Stephena Kinga, která vycházela v letech 1982 - 2004 a letos k ní přibyl ještě jeden dodatečný titul. Pokud by byl projekt v současné podobě schválen, režisér Ron Howard (Willow, Zámotek, Navždy a daleko, Apollo 13) spolu s producenty Brianem Grazerem a Akivou Goldsmanem (taktéž autorem scénáře) natočí tři filmy a dvě sezóny televizního seriálu, jenž bude vyprávět děj mezi příběhy na stříbrném plátně. Hlavního hrdinu, pistolníka Rolanda Deschaina, měl podle původních plánů hrát slavný španělský herec Javier Bardem, ale podle nejnovějších zpráv by se tohoto dlouhodobého projektu měl zúčastnit Russell Crowe.

Snahy o adaptaci Temné věže započaly roku 2007, kdy se jí měl ujmout režisér a producent J. J. Abrams. Následná jednání se společností Universal Picture zkrachovala a Warner Bros. se k nově předloženému scénáři má vyslovit do dvou týdnů. Pokud dostane projekt zelenou, televizní část adaptace pravděpodobně poběží na HBO.

První díl Kingova cyklu s názvem Pistolník zachycuje Rolanda Deschaina při honbě nepřítele - muže oblečeného v černém. Podivná krajina, tzv. „Středosvět" (Mid-world) připomínající náš divoký západ, je jedním z mnoha vesmírů spojených podivuhodnou stavbou - Temnou věží, k níž míří Roland a několik jeho společníků, převážně pocházejících z našeho světa. Cyklus je prošpikován odkazy na mnohé další Kingovy příběhy.

Autor cyklu považuje Temnou věž za své stěžejní veledílo a odpověď na Tolkienova Pána prstenů.

 

Právě se děje

Další zprávy