Kingovu Temnou věž zřejmě zfilmuje Ron Howard

Kultura Kultura
5. 8. 2012 11:06
Warner Bros. se vyjádří k realizaci scénáře fantasy ságy
Foto: Reuters

Praha - Podle zdrojů serveru Deadline obdrželi představitelé společnosti Warner Bros. nový scénář k adaptaci Temné věže, série Stephena Kinga, která vycházela v letech 1982 - 2004 a letos k ní přibyl ještě jeden dodatečný titul. Pokud by byl projekt v současné podobě schválen, režisér Ron Howard (Willow, Zámotek, Navždy a daleko, Apollo 13) spolu s producenty Brianem Grazerem a Akivou Goldsmanem (taktéž autorem scénáře) natočí tři filmy a dvě sezóny televizního seriálu, jenž bude vyprávět děj mezi příběhy na stříbrném plátně. Hlavního hrdinu, pistolníka Rolanda Deschaina, měl podle původních plánů hrát slavný španělský herec Javier Bardem, ale podle nejnovějších zpráv by se tohoto dlouhodobého projektu měl zúčastnit Russell Crowe.

Snahy o adaptaci Temné věže započaly roku 2007, kdy se jí měl ujmout režisér a producent J. J. Abrams. Následná jednání se společností Universal Picture zkrachovala a Warner Bros. se k nově předloženému scénáři má vyslovit do dvou týdnů. Pokud dostane projekt zelenou, televizní část adaptace pravděpodobně poběží na HBO.

První díl Kingova cyklu s názvem Pistolník zachycuje Rolanda Deschaina při honbě nepřítele - muže oblečeného v černém. Podivná krajina, tzv. „Středosvět" (Mid-world) připomínající náš divoký západ, je jedním z mnoha vesmírů spojených podivuhodnou stavbou - Temnou věží, k níž míří Roland a několik jeho společníků, převážně pocházejících z našeho světa. Cyklus je prošpikován odkazy na mnohé další Kingovy příběhy.

Autor cyklu považuje Temnou věž za své stěžejní veledílo a odpověď na Tolkienova Pána prstenů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Soud uznal vinným z terorismu muže, který inspiroval film Hotel Rwanda

Rwandský soud uznal vinným z terorismu Paula Rusesabaginu, jehož činy byly inspirací pro známý hollywoodský snímek Hotel Rwanda. Oznámila to agentura Reuters. Hrozí mu 25 let za mřížemi až doživotí. Rozhodnutí o výši trestu se čeká později.

Kromě Rusesabaginy bylo souzeno za členství k teroristické skupině několik dalších lidí. "Útočili na lidi v jejich domovech i na silnicích v autech, spáchali teroristické činy a pak se tím chlubili z natočených videí," řekla soudkyně Beatrice Mukamurenziová.

Mezi devíti body obžaloby proti Rusesabaginovi bylo členství v teroristické skupině, únos, žhářství a vražda. Prokuratura požaduje doživotní trest.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 1 hodinou

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy