Video: Kick-Ass dokazuje, že napodruhé neztratil grády

Kultura Kultura
21. 7. 2013 13:20
Podívejte se na ukázku z filmu Kick-Ass 2
Foto: Aktuálně.cz

Video - Nezvyklou audiovizuální sdílnost předvedla na Comic Conu dvojka Kick-Ass, která v době, kdy si kinaři stěžují na příliš dlouhé upoutávky, dopřává alespoň internetovým fanouškům rovnou prodloužený čtyřminutový a nezletilým nepřístupný trailer rozšiřující dříve nabídnuté záběry o několik novinek.

Režisér Jeff Wadlow (Nikdy to nevzdávej) ví, že důvěru nezíská zadarmo. Neúčast otce filmové verze Kick-Ass Matthew Vaughna (X-Men: první třída) zklamala mnoho diváků a někteří mluví o pokračování finančně sice tak-tak úspěšné, ale již téměř kultovní jedničky jako o předem prohraném boji.

Foto: Aktuálně.cz

Není divu, že se tvůrci snaží dokázat, že nekorektní hrdina pod novým vedením ani zdaleka neztratil grády. V tomto ohledu asi nepřehání. Jim Carrey, který ztvárňuje jednoho ze samozvaných hrdinů, se po dokončení od snímku právě kvůli nadměrnému násilí distancoval.

Konkrétně kvůli používání střelných zbraní, proti nimž se dlouhodobě angažuje (jeho postava proto používá pouze zbraně na blízko). Spekuluje se, zda jde o Carreyho skutečné rozhořčení, nebo domluvenou součást reklamní kampaně. Podobné divadlo by pro slavného komika nebylo novinkou.

Kromě Carreyho se vrátí Aaron Taylor-Johnson, Chloë Moretz i Christopher Mintz-Plasse. Kick-Ass 2 dorazí do českých kin již 22. srpna.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy