Video: Kick-Ass dokazuje, že napodruhé neztratil grády

Kultura Kultura
21. 7. 2013 13:20
Podívejte se na ukázku z filmu Kick-Ass 2
Foto: Aktuálně.cz

Video - Nezvyklou audiovizuální sdílnost předvedla na Comic Conu dvojka Kick-Ass, která v době, kdy si kinaři stěžují na příliš dlouhé upoutávky, dopřává alespoň internetovým fanouškům rovnou prodloužený čtyřminutový a nezletilým nepřístupný trailer rozšiřující dříve nabídnuté záběry o několik novinek.

Režisér Jeff Wadlow (Nikdy to nevzdávej) ví, že důvěru nezíská zadarmo. Neúčast otce filmové verze Kick-Ass Matthew Vaughna (X-Men: první třída) zklamala mnoho diváků a někteří mluví o pokračování finančně sice tak-tak úspěšné, ale již téměř kultovní jedničky jako o předem prohraném boji.

Foto: Aktuálně.cz

Není divu, že se tvůrci snaží dokázat, že nekorektní hrdina pod novým vedením ani zdaleka neztratil grády. V tomto ohledu asi nepřehání. Jim Carrey, který ztvárňuje jednoho ze samozvaných hrdinů, se po dokončení od snímku právě kvůli nadměrnému násilí distancoval.

Konkrétně kvůli používání střelných zbraní, proti nimž se dlouhodobě angažuje (jeho postava proto používá pouze zbraně na blízko). Spekuluje se, zda jde o Carreyho skutečné rozhořčení, nebo domluvenou součást reklamní kampaně. Podobné divadlo by pro slavného komika nebylo novinkou.

Kromě Carreyho se vrátí Aaron Taylor-Johnson, Chloë Moretz i Christopher Mintz-Plasse. Kick-Ass 2 dorazí do českých kin již 22. srpna.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 minutou

TOP 09 půjde ve Středočeském kraji do voleb se Zelenými a Hlasem

TOP 09 půjde do podzimních krajských voleb ve Středočeském kraji v koalici se Stranou zelených a hnutím Hlas. Kandidátku povede místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob, dvojkou bude bývalý místopředseda Evropského parlamentu a předseda Hlasu Pavel Telička. Třetí místo na kandidátní listině náleží zastupitelce Mladé Boleslavi ze Strany zelených Janě Krumpholcové. Do voleb subjekty půjdou jako Spojenci pro Středočeský kraj. Zástupci stran to řekli na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně, po které podepsali koaliční dohodu.

"Středočeský kraj potřebuje nahradit současné papalášství kompetencí. Lidé, kteří jej dnes vedou, myslí zejména na sebe, své zájmy, nikoli na občany. Stejně jako v jiných krajích i zde chceme pohnout s řešením sucha, infrastruktury, kvalitou školství," řekla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Vztahy s Prahou jsou zkalené, řekl mluvčí Kremlu. Kontakty s vedením Česka nejsou v plánu

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve středu označil nynější rusko-české vztahy za zkalené. Kontakty s českým vedením se podle něj v nejbližší době neplánují. Peskov podle agentury Interfax odpovídal novinářům na otázku týkající se vztahů s Českem na pozadí špionážních skandálů.

Interfax připomněl úterní zadržení poradce šéfa Roskosmosu, bývalého novináře Ivana Safronova, kterého podle jeho obhájců ruská kontrarozvědka podezírá z vlastizrady kvůli údajné spolupráci s českou rozvědkou. Agentura připomněla také spekulaci o chystaném útoku na pražské politiky, po které Praha vyhostila dva ruské diplomaty a Moskva reagovala recipročně.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Firma, které unikla palivo do řek na Sibiři u Norilska, se odvolá proti pokutě

Ruská společnost Norilsk Nickel, která patří k největším těžařům niklu na světě, se chce odvolat proti rekordní pokutě téměř 148 miliard rublů (asi 49 miliard Kč). Firmě ji vyměřila vládní agentura na ochranu přírody Rosprirodnadzor, a to za škodu při květnovém úniku ropných látek u Norilska. Firma je však nadále ochotna zaplatit odstranění způsobených škod, uvedla dnes agentura TASS. Po oznámení firmy cena jejích akcií na moskevské burze vzrostla o dvě procenta.

Norilsk Nickel podle listu Kommersant zpochybnil metodiku výpočtu pokuty, a sice to, že úřad použil koeficient určený znečišťovatelům, kteří nepomáhají při nápravě škod, což nebyl případ firmy Norilsk Nickel.

"Škoda na životním prostředí a likvidace následků havárie jsou dva různé pojmy. Pokud je společnost připravena dokázat u soudu, že není viníkem, má na to právo. My jsme ale viděli následky havárie, zaznamenali jsme všechny ukazatele a Rosprirodnadzor spočítal způsobené škody," řekl ministr podle agentury TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy