Kdo bude hrát ve Star Wars? Hledají se Lukovi potomci

Kultura Kultura
20. 6. 2013 16:58
Na veřejnost pronikly popisy nových postav Star Wars
Princezna Leila ve vězení
Princezna Leila ve vězení | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Server Bleeding Cool zveřejnil seznam castingových výzev, které podle něj mají popisovat sedm hlavních postav dalšího dílu sci-fi eposu z předaleké galaxie - Star Wars: Epizody VII.

Režisér J.J. Abrams má film začít natáčet příští rok a dovést jej k premiéře v létě 2015. Kromě účasti hlavní trojice původní trilogie (Mark Hamill, Carrie Fischer a Harrison Ford) padly  v minulosti zmínky o roli pro Chlöe Moretz (Kick Ass, Hugo a jeho velký objev) a Johna Nobla známého například díky Denethorovi v trilogii Pán prstenů.

Oficiálně však představitele nové generace hrdinů zatím nikdo nepotvrdil, ale pokud máme věřit informacím webové stránky, zatím bezejmenné postavy mají přibližně vypadat takto:      

Ani ne dvacetiletá žena, nezávislá, s dobrým smyslem pro humor, v dobré kondici.

Mladý muž přes dvacet let, vtipný, chytrý a fit, ale ne tradičně atraktivní.

Muž v necelých třiceti letech, fit, přitažlivý a sebevědomý.

Muž přes sedmdesát  let starý, důrazně dávající najevo své názory a drsně vystupující, nemusí být zrovna ve fyzické formě.

Druhá mladá žena, také míň jak dvacet let, drsná, chytrá a fit.

Muž kolem čtyřiceti, v dobré kondici, vojenský typ.

Muž přes třicet, intelektuál. Očividně nemusí být fit.      

Fanoušci Star Wars se již teď pustili do spekulací, podle nichž by mladší z předpokládaného ansámblu měli být potomky buď Luka Skywalkera, nebo jeho sestry princezny Leiy a pašeráka Hana Sola. Není tomu dlouho, co se na internetu objevila zpráva, podle níž se děj Epizody VII měl soustředit na knižní dvojčata Solovi - Jacena a Jainu. Vzhledem však k tomu, že popisovaný děj byl kopií zápletky série Legacy of the Force, nešlo těmto „novinkám" příliš věřit. 

Film bude produkován ve Velké Británii. Koncem roku 2014 se v televizním vysílání kanálů společnosti Disney objeví nový animovaný seriál - Star Wars: Rebels odehrávající se mezi Epizodami III a IV. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 2 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy