VIDEO Bohušovo Dědictví se vrací. Kurvaseneříká

Kultura Kultura
18. 12. 2013 23:15
Karel Gott se hraje přesvědčivěji než minule
Foto: Space films

Video - Jedním z nejzáhadnějších chystaných tuzemských snímků je nepochybně pokračování Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Kultovní komedie Věry Chytilové ukotvená v estetice raných devadesátých let dodnes patří mezi nejrozporuplnější porevoluční počiny. Jedni ji označují za nevkusnou a trapnou, jiní podotýkají, že skvěle vystihuje ducha doby.

Čtěte také
Robert Sedláček: Neumím věštit, ale musí přijít restart

Foto: Space Films

Co bude zachycovat pokračování  Dědictví aneb Kurvaseneříká v režii Roberta Sedláčka (Rodina je základ státu, České století) a scénářem přímo od Bolka Polívky? Devadesátá léta jsou jistě minulostí, návrat k atmosféře jedničky by byl největší možnou chybou. Tvůrci musí k látce přistoupit nově, pokud chtějí uspět.

První ukázky s Karlem Gottem (který sám sebe hraje mnohem méně přesvědčivě než minule) a Jiřím Pechou však nedávají ani vytušit, jakým směrem se výsledek bude ubírat. Plnohodnotný trailer přeplněný trapným nehumorem nás donutí leda krčit rameny.

Bohužel na základě upoutávek nemůžeme říct nic jiného, než že režisér Sedláček bude opět pracovat se záměrnou trapností a snad až nesnesitelností zobrazovaného buranství. Dokud nepochopíme kontext a pointy předložených scének, neměli bychom se unáhlovat v soudech. Pořád zůstává naděje, že za tím neforemným nevkusem se skrývá vyšší záměr.

Co nás 6. února 2014 překvapí v kinech?

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy