VIDEO Bohušovo Dědictví se vrací. Kurvaseneříká

Kultura Kultura
18. 12. 2013 23:15
Karel Gott se hraje přesvědčivěji než minule
Foto: Space films

Video - Jedním z nejzáhadnějších chystaných tuzemských snímků je nepochybně pokračování Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Kultovní komedie Věry Chytilové ukotvená v estetice raných devadesátých let dodnes patří mezi nejrozporuplnější porevoluční počiny. Jedni ji označují za nevkusnou a trapnou, jiní podotýkají, že skvěle vystihuje ducha doby.

Čtěte také
Robert Sedláček: Neumím věštit, ale musí přijít restart

Foto: Space Films

Co bude zachycovat pokračování  Dědictví aneb Kurvaseneříká v režii Roberta Sedláčka (Rodina je základ státu, České století) a scénářem přímo od Bolka Polívky? Devadesátá léta jsou jistě minulostí, návrat k atmosféře jedničky by byl největší možnou chybou. Tvůrci musí k látce přistoupit nově, pokud chtějí uspět.

První ukázky s Karlem Gottem (který sám sebe hraje mnohem méně přesvědčivě než minule) a Jiřím Pechou však nedávají ani vytušit, jakým směrem se výsledek bude ubírat. Plnohodnotný trailer přeplněný trapným nehumorem nás donutí leda krčit rameny.

Bohužel na základě upoutávek nemůžeme říct nic jiného, než že režisér Sedláček bude opět pracovat se záměrnou trapností a snad až nesnesitelností zobrazovaného buranství. Dokud nepochopíme kontext a pointy předložených scének, neměli bychom se unáhlovat v soudech. Pořád zůstává naděje, že za tím neforemným nevkusem se skrývá vyšší záměr.

Co nás 6. února 2014 překvapí v kinech?

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy