Bohuš má na rozdíl od Polívky farmu. Ve druhém Dědictví

Kultura ČTK Kultura, ČTK
24. 5. 2013 15:30
Pokračování komedie Dedictví aneb Kurvahošigutntag natočí Robert Sedláček
Foto: archiv

Praha - První klapka filmu Dědictví II - pokračování kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992 - se ozve ve středu 29. května se u Sedlčan. Před kamerou se opět sejdou známí hrdinové, Bohumil Stejskal, jeho věrný přítel Arnošt, Vlastička, JUDr. Anděl a do děje vstoupí i nové postavy.

V režii Roberta Sedláčka se vedle Bolka Polívky objeví Arnošt Goldflam, Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Dagmar Havlová, Břetislav Rychlík, Karel a Marian Rodenovi a Miroslav Donutil.

Foto: archiv

"Chybět nebude ani Karel Gott. Natáčet se bude na přelomu května a června, v červenci a začátkem srpna v lokacích v okolí Prahy a Brna. Premiéra se předpokládá v únoru příštího roku. Dědictví II vzniká v produkci společnosti Space Films, stejně jako původní snímek Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ten v kinech vidělo 810 tisíc diváků a další v televizi," řekla mluvčí projektu Simona Andělová.

Příběh Dědictví II začíná pohřbem, protože Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala, multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. trochu zestárli. Bohušovi přibyl majetek, starosti, kilogramy a děti. Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka. Už sedm let nepije a zvykl si na peníze, ovšem teď ztratil ženu svého života.

Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád, vnutila mu kázeň. A teď je sám, proto se po sedmi letech napije.

A začne jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 minutami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Zemřel chartista a katolický kněz František Lízna

V důsledku onemocnění koronavirem zemřel ve čtvrtek večer katolický kněz a bývalý chartista František Lízna (79). Zprávu o jeho úmrtí zveřejnil  jezuita Jan Regner.

před 34 minutami

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy