Údolí sviní s hitem Pan K.Lousek vede českou hitparádu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 5. 2013 14:44
Aleš Brichta poráží Depeche Mode i Divokýho Billa
Aleš Brichta
Aleš Brichta | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Praha - Album Aleše Brichty Údolí sviní, ve kterém se některými texty vyjadřuje k současné politické situaci, vede tuzemskou hitparádu.

Nahrávka s provokativním hitem Pan K.Lousek vystřídala na čele žebříčku nejprodávanějších desek novinku skupiny Divokej Bill s názvem 15. Ta je nyní třetí, druhou příčku obhájila nahrávka Depeche Mode Delta Machine.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Na čtvrtém místě je Jaromír Nohavica s albem Tak mě tu máš, které je nejprodávanější tuzemskou deskou loňského roku. Následuje kapela Kryštof s albem Inzerát, které je díky prodejům trojnásobně platinové. Šestou příčku obsadila deska Lucie Vondráčkové s názvem Oheň.

Nejúspěšnější novinkou uplynulého týdne je debutové album DNA britské dívčí skupiny Little Mix, které do hitparády vstupuje na sedmém místě. Osmá je kompilace klasické hudby Best of Czech Classics, devátý David Bowie s albem The Next Day a desítku nejprodávanějších desek uzavírá zpěvačka Pink s albem Truth About Love.

Mezi dvaceti nejprodávanějšími alby z tuzemské produkce ještě skončila zpěvačka Debbi se svým druhým albem Love, Logic & Will, Tomáš Klus s třemi nahrávkami Racek, Hlavní uzávěr splínu a Cesta do záhu(d)by a Vojtěch Dyk a big band B Side Band.

Ze zahraničních alb byl ještě zájem o album 20/20 Experience hudebníka a producenta Justina Timberlaka, novinku Michaela Bublého To Be Loved, desku Old Sock kytarového mistra Erica Claptona, Nicka Cavea s deskou Push The Sky Away a What About Now od Bon Jovi.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy