Tuzemskou hitparádu vede Neckář, Klus v ní má tři alba

ČTK ČTK
22. 5. 2012 18:08
V trojici nejlepších doplňuje Neckáře a Kluse Norah Jones
Foto: Profimedia.cz

Praha - Českou hitparádu vede Václav Neckář, jehož nová deska Dobrý časy je nejprodávanějším albem již třetí týden. Následuje Tomáš Klus a jeho album Racek. Písničkář má v první desítce ještě své další dvě desky - na pátém místě Hlavní uzávěr splínu a na osmém čtyři roky starý debut Cesta do záhu(d)by.

Na třetím místě zůstala americká skladatelka a zpěvačka Norah Jonesová s nahrávkou Little Broken Hearts, na čtvrtém Adele s deskou 21. Na šesté místo pronikla kompilace Taneční liga 139, na sedmém je album Madonny s názvem MDNA. Devátá příčka patří multižánrovému projektu Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka Vivaldianno MMVIII. Desítku nejprodávanějších titulů uzavírá nahrávka znovuobnoveného Pražského výběru Straka v hrsti.

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů dostala plzeňská skupina Mandrage s albem Moje krevní skupina, Baromantika Lenky Dusilové, Kuře v hodinkách skupiny Flamengo, hudební pocta k výročí kapely Mňága a Žďorp Dáreček a Smetanova Má vlast v provedení České filharmonie s dirigentem Kubelíkem.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístilo album Fenomén slovenského rappera Rytmuse, nahrávka zpěvačky s pseudonymem Lana Del Rey Born To Die, deska Old Ideas kanadského písničkáře Leonarda Cohena, výběr hitů Pavola Habery a album S.E.X.Y. zpěvačky Tiny.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 34 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy