The Rasmus zamíří v listopadu do pražské MeetFactory

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 6. 2012 12:27
Kapela přijede na turné k novému albu The Rasmus
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Populární finská kapela The Rasmus potvrdila svůj koncert v Praze, který se uskuteční 29. listopadu v klubu MeetFactory. Na vystoupení v rámci evropského turné zazní skladby z nového alba nazvaného jednoduše The Rasmus. Jméno předkapely zatím nebylo oznámeno.

"Fanoušci se mohou těšit nejen na čerstvý materiál z nové desky, ale také na osvědčené hity jako jsou například No Fear, In The Shadows, First Day Of My Life nebo Liquid," uvedl za pořadatele Tomáš Karlík.

Temně popovou hudbu The Rasmus si čeští fanoušci mohli vychutnat již několikrát. Naposledy zde skupina v čele se zpěvákem Laurim Ylönenem vystoupila před třemi lety. Koncert byl vrcholem závěrečného dne festivalu Open Air Music Fest v obci Přeštěnice u Milevska. The Rasmus představili zejména album Black Roses, zahráli však i své starší hity. Ve stejném roce The Rasmus vystoupili ve sportovní hale Folimanka v Praze, kam byl koncert kvůli velkému zájmu přesunut z Lucerna Music Baru. V roce 2006 bylo vystoupení The Rasmus jedním z vrcholů festivalu Love Planet na pražském Výstavišti.

Kapela oficiálně vznikla v roce 1994 a koncem roku 1995 vydala své první album Peep. Zlom v kariéře skupiny nastal v roce 2003, kdy vydala desku Dead Letters. Singl In the Shadows z této desky se stal nejhranější skladbou léta, vznikly k němu tři videoklipy. The Rasmus absolvovali turné po Evropě a zařadili se mezi uznávané rockové hvězdy.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 14 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy