Oblečte flitrované šaty, je tu Hercules & Love Affair

Karel Veselý
18. 5. 2012 8:10
Nejlepší disco kapela hraje v Meetfactory
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Disco je možná nejvíce vysmívaným žánrem hudebního spektra, jeho skutečné kořeny v tanečním undergroundu sedmdesátých let ale mají s Bee Gees nebo Michalem Davidem společného hodně málo.

Resuscitovat tuto zapomenutou kapitolu historie klubové hudby se v minulé dekádě vydalo hned několik producentů a disco se tak vrátilo ve své alternativní podobě. Nikdo z nich ale nesklidil takové ohlasy jako Andy Buttler stojící za projektem Hercules and Love Affair. V pátek 18. května se jeho „nejlepší disco kapela" představí v smíchovské Meetfactory.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Hercules and Love Affair se do širšího povědomí zapsali hned prvním singlem Blind, který se stal jedním z největších hitů roku 2008. Lví podíl na tom měl producent Tim Goldsworthy z DFA Records (LCD Soundsystem) a hlavně zpěvák Antony Hegarty z Antony and the Johnsons, který písni propůjčil svoji melancholii. Debutové bezejmenné album ze stejného roku pak propojilo estetiku newyorské gay scény a taneční horečky house music konce osmdesátých let. Disco ódy na radost a svobodu v podání Hercules and Love Affair sklidily chválu kritiky a z kapely se stala koncertní senzace.

Loni se Andy & spol. vrátili s druhou nahrávkou Blue Songs, která je o něco křehčí, temnější a spirituálnější - ne však ale méně taneční. Znovu se na ní prezentovali jako volnomyšlenkářský hudební kolektiv s přehršlí pěveckých hostů, mezi nimiž byli i Kele Okereke z Bloc Party nebo venezuelská zpěvačka Aerea Negrot.

S triem výrazných vokalistů by Hercules & Love Affair mohli smíchovskou Meetfactory v pátek večer proměnit ve svatostánek tolerance, v němž se rasové, genderové či sexuální rozdíly rozpustí v taneční horečce.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy