Oblečte flitrované šaty, je tu Hercules & Love Affair

Karel Veselý
18. 5. 2012 8:10
Nejlepší disco kapela hraje v Meetfactory
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Disco je možná nejvíce vysmívaným žánrem hudebního spektra, jeho skutečné kořeny v tanečním undergroundu sedmdesátých let ale mají s Bee Gees nebo Michalem Davidem společného hodně málo.

Resuscitovat tuto zapomenutou kapitolu historie klubové hudby se v minulé dekádě vydalo hned několik producentů a disco se tak vrátilo ve své alternativní podobě. Nikdo z nich ale nesklidil takové ohlasy jako Andy Buttler stojící za projektem Hercules and Love Affair. V pátek 18. května se jeho „nejlepší disco kapela" představí v smíchovské Meetfactory.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Hercules and Love Affair se do širšího povědomí zapsali hned prvním singlem Blind, který se stal jedním z největších hitů roku 2008. Lví podíl na tom měl producent Tim Goldsworthy z DFA Records (LCD Soundsystem) a hlavně zpěvák Antony Hegarty z Antony and the Johnsons, který písni propůjčil svoji melancholii. Debutové bezejmenné album ze stejného roku pak propojilo estetiku newyorské gay scény a taneční horečky house music konce osmdesátých let. Disco ódy na radost a svobodu v podání Hercules and Love Affair sklidily chválu kritiky a z kapely se stala koncertní senzace.

Loni se Andy & spol. vrátili s druhou nahrávkou Blue Songs, která je o něco křehčí, temnější a spirituálnější - ne však ale méně taneční. Znovu se na ní prezentovali jako volnomyšlenkářský hudební kolektiv s přehršlí pěveckých hostů, mezi nimiž byli i Kele Okereke z Bloc Party nebo venezuelská zpěvačka Aerea Negrot.

S triem výrazných vokalistů by Hercules & Love Affair mohli smíchovskou Meetfactory v pátek večer proměnit ve svatostánek tolerance, v němž se rasové, genderové či sexuální rozdíly rozpustí v taneční horečce.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 minutami

Marhoulovo Nabarvené ptáče bude usilovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie vyšle Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula do boje o nominaci na Oscara pro nejlepší cizojazyčný film. Akademici to oznámili dnes ráno. Vybírali z deseti českých hraných a dokumentárních snímků, větší počet bodů dále získaly tituly Na střeše od Jiřího Mádla a basketbalové historické drama Zlatý podraz. Nominace na Oscary budou známy 13. ledna 2020, vítězové cen pak 9. února. Oscara pro nejepší cizojazyčný film získaly v 60. letech Obchod na korze režisérů Jána Kádára a Elmara Klose, dva roky nato Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela a zatím naposledy roku 1996 Kolja filmaře Jana Svěráka.

před 24 minutami

Kristýna Plíšková začala tenisový turnaj v Soulu vítězně

Kristýna Plíšková postoupila na turnaji WTA v Soulu do druhého kola. Roli favoritky proti domácí tenistce Čche Či-hi, hráčce až z osmé stovky žebříčku, splnila za necelou hodinu vítězstvím 6:1 a 6:4. Korejce nenabídla ani jeden brejkbol.

V boji o postup do čtvrtfinále už Plíškovou čeká mnohem těžší soupeřka. Sestra světové dvojky a 81. hráčka žebříčku narazí na druhou nasazenou Jekatěrinu Alexandrovovou z Ruska, která je v pořadí WTA devětatřicátá.

Na turnaji v Soulu se představí ještě další dvě české tenistky Karolína Muchová, jež bude nasazenou trojkou, a Denisa Allertová.

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Kristýna Plíšková (ČR) - Čche Či-hi (Korea) 6:1, 6:4, Alexandrovová (2-Rus.) - Minnenová (Belg.) 6:4, 6:3, Linetteová (4-Pol.) - Beguová (Rum.) 6:1, 6:4, Gasparjanová (7-Rus.) - Mariaová (Něm.) 7:5, 6:4.

před 43 minutami

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku

V srpnu stoupla průmyslová výroba v Číně v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou v pondělí zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne. Některé sektory naopak vykázaly zlepšení, jako produkce oceli a elektřiny. Analytici však dodávají, že celkově byl růst slabší kvůli výrobním omezením před oslavami 70. let od vzniku Čínské lidové republiky, které se uskuteční 1. října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy