Star Trek porazily v USA rychlé a zběsilé akční pařby

Kultura Kultura
27. 5. 2013 8:24
Rychle a zběsile 6 a Pařba na třetí vládnou kinům za oceánem
Pařba na třetí
Pařba na třetí | Foto: Warner Bros.

Praha - V USA ztratila na síle sci-fi dobrodružství a na jejich místo nastoupila akčnější zábava v realističtějším prostředí. Nejnavštěvovanějším filmem je totiž Rychle a zběsile 6 režiséra Justina Lina, pokračování akční série, která začala v roce 2001. Zběsilou rychlostí film předhonil své soupeře a zatím má jistých 98,52 miliónů dolarů.

Psanec Dominic Toretto (Vin Diesel) se rozloučil se svou partou, ale agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson) jej přesvědčí, aby se postavil bývalému členovi zvláštních britských jednotek Owenu Shawovi (Luke Evans), který nedávno zničil ruský vojenský konvoj. Hobbs ukáže Dominicovi nedávno pořízenou fotografii jeho údajně zesnulé přítelkyně Letty (Michelle Rodriguez) a slíbí mu v případě splněné mise plnou amnestii pro něj a jeho spolupracovníky - sestru Miu (Jordana Brewster), jejího partnera Brianem O´Connerem (Paul Walker), Gisele Yashar (Gal Gadot), Hana Seoul-Oha (Sung Kang), Romana Pearce (Tyrese Gibson) a Teje Parkera (Chris Bridges).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Druhé místo získala komedie Pařba na třetí, závěr série Todda Philipse. Nové bujné kratochvíle party mladíků se zálibou ve večírcích, tentokrát s akčnějším kontextem, vydělaly 54,20 miliónů.

Foto: cinemart

Na třetí pozici se propadl vesmírný epos Star Trek: Do temnoty od J.J. Abramse. Spojená federace planet je ohrožena vnitřním nepřítelem a bojuje s ním i díky příspěvku 146,82 miliónů dolarů.

Čtvrté místo hostí další novinku. Blue Sky Studios, tvůrci série Doba Ledová a filmu Rio, vypustili do kin nové animované dobrodružství Království lesních strážců volně založené na dětské knížce Williama Joyce The Leaf Men and the Brave Good Bugs. Chris Wedge, stálý režisér společnosti stvořil dílo, které je kritiky opěvováno za své technické provedení, ale jeho příběh již tak oblíbený není.

Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Mary (Amanda Seyfried), jež se po zmenšení dostane do říše skřítčích obránců lesa sloužících královně Taře (Beyoncé Knowles) a musí jim pomoci v obraně před silami rozkladu, jimž vládne strašlivý Mandragor (Christoph Waltz). Ekologické poselství má na kontě 34,20 miliónů dolarů.

Páté místo patří Iron Manovi 3 od Shanea Blacka. Potenciální konec série o Tony Starkovi získal 367, 50 miliónů dolarů. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy