Rebelka předčila Lincolna, Madagaskar i Promethea

Kultura ČTK Kultura, ČTK
25. 6. 2012 7:35
Studio Pixar zaznamenalo s Rebelkou další úspěch
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Hollywoodské studio Pixar zaznamenalo se svým nejnovějším animovaným filmem Rebelka další úspěch. Snímek o vzpurné skotské princezně byl při své premiéře o víkendu nejnavštěvovanějším filmem v severní Americe, kde na něj diváci zaplatili na vstupném 66,7 milionu dolarů (1,37 miliardy korun).

Pixar poprvé vsadil na film, ve kterém je ženská hlavní role. Princezně Meridě propůjčila hlas ve snímku, který stál 185 milionů dolarů, skotská herečka Kelly Macdonaldová.

Rebelka je třináctým filmem z dílny Pixaru po sobě, který při uvedení do severoamerických kin debutoval na prvním místě žebříčků návštěvnosti. První "jedničkou" Pixaru, který se zaměřuje na počítačovou animaci, byla v roce 1995 Toy Story.

Další debutující film, směs historického filmu a horroru, Abraham Lincoln: Lovec upírů, skončil na třetím místě s tržbami 16,5 milionu dolarů. Na druhém místě je s tržbou 20,2 milionu dolarů nejnavštěvovanější film z minulého týdne, již třetí pokračování animovaného filmu o zvířátkách uprchlých ze zoo Madagaskar 3. Snímek zatím v USA a Kanadě utržil 157,6 milionu dolarů.

Na čtvrtém místě je sci-fi režiséra Ridleyho Scotta Prometheus, který dějově předchází jeho slavnému Vetřelci. V první desítce se drží i stálice minulých týdnů - na osmém sci-fi komedie Muži v černém 3 a na devátém akční film s hrdiny z komiksů Avengers.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy