Třetí Madagaskar táhne za mořem víc než Prometheus

Kultura Kultura
13. 6. 2012 9:48
První víkend přinesl animované komedii 60,4 miliónů dolarů
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Po společné premiéře minulý pátek se Madagaskar 3 a Prometheus dostali na první místa americké návštěvnosti kin. Animovaný film za víkend stačil bratříčka vetřelčí ságy překonat ve výdělcích.

Sci-fi velkofilm Ridleyho Scotta získal 50 miliónů dolarů, zatímco necelých 60,4 miliónů šlo na konto nového dobrodružství lva Alexe, hrošice Glorie, zebry Martyho a žirafy Melmana.

Na třetím místě se umístila Sněhurka a lovec režiséra Ruperta Sanderse. Na čtvrtém skončili Muži v černém 3 a až za nimi Avengers, kteří doposud na americkém trhu vydělali 571,9 miliónů dolarů.

Třetí díl Madagaskaru s anglickým podtitulem Europe´s Most Wanted sleduje hlavní zvířecí hrdiny, kterak následují své přátele tučňáky do Monte Carla, aby si od nich nechali opravit letadlo, kterým se vrátí do newyorkské zoo. V průběhu děje se pak dostanou do cirkusu.

Série společnosti Dreamworks započala v roce 2005. Madagaskar 2: Útěk do Afriky přišel do kin o tři roky později. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nabídne vaše kino Madagaskar 3?

 

Právě se děje

před 38 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy