RZA opustil Tarantinův film Nespoutaný Django

Kultura Kultura
4. 10. 2012 9:23
Westernové drama přichází o další z řady hvězdných jmen

Praha - Americký filmař a rapper RZA oznámil, že se musel vzdát své role Thaddeuse ve filmu Nespoutaný Django (Django Unchained) od Quentina Tarantina (Pulp fiction, Kill Bill, Hanebný pancharti) a s Jamie Foxxemv hlavní roli.

„Přenechal jsem to parťákovi," prohlásil v rozhovoru pro The Playlist, avšak nezmínil, kdo jméno jeho náhradníka. Spolupráci s Tarantinovým týmem přerušil kvůli postprodukci jiného filmu - The Man with the Iron Fists, který také režíruje. „Zůstal jsem zaseklej ve střižně. Nezvládl bych to," dodal RZA.

Přidává se tak k řadě předchozích herců, kteří již dříve vypadli z obsazení westernu. Mezi nimi jsou  Kevin Costner, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt nebo Anthony LaPaglia.

Foto: Aktuálně.cz

V současnosti však ve filmu zbývají takové osobnosti jako Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio (v hlavní záporné roli), Samuel L. Jackson, Franco Nero, Johan Hill a mnozí další.

Snímek si vypůjčil jméno hlavního hrdiny -  uprchlého otroka, který se dostane do služeb německého lovce odměn. Z obou mužů se brzy stanou přátelé, Django se navíc brzy změní ve zručného zabijáka, což mu umožní vrhnout se na zřejmě největší úkol jeho života - zachránit svou ženu ze spárů zhýralého Calvina Candieho (DiCaprio). "Candie je podnikatel, který vlastní plantáž pojmenovanou Candie Land, a právě tam skončila má žena," popsal zápletku představitel hlavního hrdiny Jamie Foxx. Jméno hlavního hrdiny je referencí na sérii stejnojmenných filmů, kde titulní roli hrál právě Franco Nero, jenž v Tarantinově díle dostal cameo.  

RZA, celým jménem Robert Fitzgerelad Diggs, se narodil 5. července 1969. Počátkem 90. let stal u zrodu rapové skupiny Wu-Tang Clan coby její vůdce. Prvním filmem, v němž se objevil, byl nevyhrožuj z roku 1996. Kromě The Man With Iron Fists ho uvidíme také v akčním filmu G.I.Joe 2: Odveta. Složil také hudbu k několika filmovým a televizním projektům (Ghost Dog - Cesta samuraje, Kill Bill, Blade: Trinity, atd.).  

Česká premiéra Nespoutaného Djanga je stanovena na 13. ledna 2013.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 50 minutami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ochranný systém při testech odpojil běloruskou jadernou elektrárnu, v provozu je pouhé dva měsíce

Běloruská jaderná elektrárna byla v sobotu při testovací proceduře odpojena, protože se spustil ochranný systém reaktoru. Uvedlo to běloruské ministerstvo energetiky. Úroveň radiace v oblasti je ale podle ministerstva normální. Elektrárna u města Astravec byla spuštěna loni v listopadu.

"Ochranný systém byl aktivován při pilotním průmyslovém provozu prvního bloku, v jehož rámci jsou v současné době testovány systémy a zařízení," uvedlo ministerstvo. Úroveň radiace v okolí elektrárny je na běžné úrovni, dodal úřad.

První jaderná elektrárna v zemi se nachází na severu Běloruska, poblíž hranic s Litvou, a postavila ji ruská státní firma Rosatom za ruský úvěr deset miliard dolarů (217 miliard Kč). Provoz formálně zahájil prezident Alexandr Lukašenko 7. listopadu, kvůli poruše však musela být následující den odstavena. Opětovně spustila provoz a byla znovu připojena k síti 19. listopadu. Ministerstvo tehdy uvedl, že elektrárna pracuje na 40 procent své kapacity.

Zdroj: ČTK
Další zprávy