PSY v dubnu představí nástupce megahitu Gangnam Style

Kultura ČTK Kultura, ČTK
8. 3. 2013 16:50
Populární PSY chystá na duben novou píseň
PSY
PSY | Foto: Reuters

Soul - Známý jihokorejský rapper PSY, který získal světovou proslulost svým videoklipem Gangnam Style, představí v dubnu novou píseň. Při této příležitosti také uspořádá v Soulu velký koncert, který bude přenášen živě na internetu.

PSY, s oblíbenými slunečními brýlemi na očích, oznámil uvedení nového songu v krátkém propagačním videu. "13. dubna 2013 představím celému světu novou píseň. Rovněž uspořádám koncert v Jižní Koreji, na stadionu v Soulu, který budete moci sledovat v přímém přenosu na YouTube," řekl.

Vstupenky na koncert Happening budou v prodeji od 11. března. Po návštěvě Jižní Ameriky je 35letý jihokorejský zpěvák nyní na turné po Austrálii.

Podsaditý Jihokorejec vlastním jménem Pak Če-sang se stal loni mezinárodní senzací a jeho bláznivé taneční pohyby, připomínající jízdu na koni, se pokoušejí napodobit či parodovat lidé na celém světě.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Videoklip Gangnam Style byl poprvé na webu zveřejněn 15. července minulého roku a stal se nejsledovanějším videem na YouTube, když v prosinci překonal jednu miliardu zhlédnutí.

Hit Gangnam Style je parodií na život zahálčivých boháčů z módní čtvrti jihokorejské metropole Soulu zvanou Gangnam a protikladem k takzvanému K-popu, jihokorejské pop-music, jež je známá líbivými chlapeckými skupinami a jejich sentimentálními, nepříliš nápaditými skladbami.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy