Jak žijí a jak vypadají pražské subkulturní kmeny:

Jak žijí a jak vypadají pražské subkulturní kmeny:
Z nespočtu metalových komunit vybrali autoři jeho nejčernější odrůdu. Text o současné podobě českého black metalu sepsal hudební a filmový publicista Viktor Palák.
Motorkáři se fotili na motosrazech. Kapitolu napsal novinář Petr Drnovský.
Rapper James Cole, občanským jménem Daniel Ďurech, zpracoval text o hráčích masivních online her.
Text k otaku napsal filmový publicista Antonín Tesař.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
30. 11. 2011 12:31

Motorkáři, blackmetalisté, hackeři, gotici, skateboardisté i fanoušci japonské popkultury se potkávají v knize Kmeny. Fotograf Tomáš Souček a tým českých publicistů v ní mapuje aktuální podobu domácí subkulturní scény. Více než pětisetstránková publikace vznikla společnými silami Studia Yinachi a vydavatelství Bigg Boss, kterému šéfuje rapper a výtvarník Vladimir 518. Dvacet šest kapitol je věnovaných vizuálnímu a životnímu stylu ,,městských kmenů".

 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy