Po Ježíšovi si Christian Bale zahraje zřejmě i Mojžíše

Kultura Kultura
20. 3. 2013 10:43
Ridley Scott chce vylíčit vztah Mojžíše a faraona ve snímku Exodus
Christian Bale
Christian Bale | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ridley Scott se na rozdíl od Stevena Spielberga stále drží svého plánovaného biblického filmu s názvem Exodus, jehož hlavní role možná bude brzy obsazena. Se společností Fox údajně jedná Christian Bale. Pokud jednání dopadnou dobře, připíše si představitel Batmana z Nolanových snímků k roli Ježíše Krista i part jeho starozákonního proroka Mojžíše.

Konkurenční mojžíšovský projekt od Warner Bros. Of Gods and Men, o němž uvažoval zmíněný Spielberg, zřejmě převezme režisér Ang Lee

Foto: www.wikipedia.org

Scott se chce do natáčení biblického snímku pustit, jakmile dokončí drama The Counselor podle knihy Cormacka McCarthyho. Bale se tento rok objeví v thrilleru Out of the Furnace od Scotta Coopera a filmu neznámého názvu režírovaného Terrencem Malickem

Podle Scottových slov má chystané biblické drama přiblížit Mojžíše v některých neobvyklejších ohledech.

"Na Mojžíšovi mě nezajímají velké činy, které každý zná. Jsou to spíše věci jako jeho vztah k faraonu Ramsesovi. Abych byl upřímný, ve škole jsem nedával příliš pozor, když se mluvilo o Mojžíšovi. Některé detaily jeho života jsou opravdu pozoruhodné," prohlásil režisér v minulosti. Tím se liší jeho projekt od epičtějšího podání chystaného velkofilmu od Warner Bros.

Původní scénář dua Bill Collage a Adam Cooper (Mistrovský plán) později přepsal Steve Zaillian (Schindlerův seznam, Americký gangster).

Film patří k řadě v současnosti připravovaných biblických projektů. Ostatní mají zpracovávat příběhy Piláta Pontského, Noema nebo Kaina a Ábela

 

Právě se děje

před 13 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy