Postradatelní jim zabili syna. Chtějí odškodnění

Kultura Kultura
27. 7. 2012 20:12
Rodiče kaskadéra, který přišel o život, požadují finanční satisfakci
Foto: Lionsgate

Praha - Natáčení druhého dílu akčního hitu Expendables: Postradatelní režírovaného Sylvesterem Stallonem z roku 2010 má závažnou soudní dohru. Minulý rok během natáčení v Bulharsku zemřel jeden z kaskadérů, šestadvacetiletý Kun Liu. Jeho rodiče nyní žalují společnost Milennium Films. 

Expendables: Postradatelní byli založeni na jednoduché akční zápletce, díky níž si vedle sebe zahráli mimo jiné Sylvester Stallone, Eric Roberts, Doplh Lundgren, Jet Li, Mickey Rourke, Gary Daniels a v symbolických rolích Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis. Ve druhém dílu vystoupí kromě herců z předešlého snímku například Chuck Norris, či Jean-Claude Van Damme.         

K osudné nehodě došlo 27. října 2011 na nádrži Ognyanovo - Kun Liu byl s jedním dalším kaskadérem na gumovém člunu. Předčasná exploze ho na místě zabila a jeho kolegu vážně zranila.

Rodiče zesnulého prohlašují, že tvůrci filmu a koordinátor kaskadérů, Chad Stahelski, „svou nedbalostí a lhostejností nedokázali poskytnout adekvátní ochranu pro účastníky nebezpečných scén." Krom satisfakce za ztrátu syna požadují také zaplacení pohřebních i soudních výloh.

Ani Stahelski, ani mluvčí Milennium Films se zatím k žalobě nevyjádřili. Společnost popírá zvěsti, podle kterých se měli incidentu účastnit dvojnici Sylvestera Stallona  a Jeta Li.     

Expendables: Postradatelní 2 budou mít v Česku premiéru 6. září 2012.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy