Postradatelní jim zabili syna. Chtějí odškodnění

Kultura Kultura
27. 7. 2012 20:12
Rodiče kaskadéra, který přišel o život, požadují finanční satisfakci
Foto: Lionsgate

Praha - Natáčení druhého dílu akčního hitu Expendables: Postradatelní režírovaného Sylvesterem Stallonem z roku 2010 má závažnou soudní dohru. Minulý rok během natáčení v Bulharsku zemřel jeden z kaskadérů, šestadvacetiletý Kun Liu. Jeho rodiče nyní žalují společnost Milennium Films. 

Expendables: Postradatelní byli založeni na jednoduché akční zápletce, díky níž si vedle sebe zahráli mimo jiné Sylvester Stallone, Eric Roberts, Doplh Lundgren, Jet Li, Mickey Rourke, Gary Daniels a v symbolických rolích Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis. Ve druhém dílu vystoupí kromě herců z předešlého snímku například Chuck Norris, či Jean-Claude Van Damme.         

K osudné nehodě došlo 27. října 2011 na nádrži Ognyanovo - Kun Liu byl s jedním dalším kaskadérem na gumovém člunu. Předčasná exploze ho na místě zabila a jeho kolegu vážně zranila.

Rodiče zesnulého prohlašují, že tvůrci filmu a koordinátor kaskadérů, Chad Stahelski, „svou nedbalostí a lhostejností nedokázali poskytnout adekvátní ochranu pro účastníky nebezpečných scén." Krom satisfakce za ztrátu syna požadují také zaplacení pohřebních i soudních výloh.

Ani Stahelski, ani mluvčí Milennium Films se zatím k žalobě nevyjádřili. Společnost popírá zvěsti, podle kterých se měli incidentu účastnit dvojnici Sylvestera Stallona  a Jeta Li.     

Expendables: Postradatelní 2 budou mít v Česku premiéru 6. září 2012.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy