Nový Bond? Sázkaři věří, že jej natočí Guy Ritchie

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 3. 2013 14:10
Studio MGM plánuje nového Bonda během tří let
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Čtyřiadvacáté dobrodružství agenta 007 Jamese Bonda získává reálnější kontury.

Po odstoupení Sama Mendese, strůjce největšího úspěchu legendy ve snímku s pořadovým číslem 23 a titulem Skyfall, se ovšem množí dohady o jeho nástupci.

Důvod k urychlení příprav jistě má studio MGM, které vlastní bondovskou frančízu. Právě příjmy z prodeje lístků bondovky Skyfall a filmu Hobit: Neočekávaná cesta (celosvětově 2,1 miliardy dolarů) dokázaly zvýšit příjmy MGM o 97 procent na 1,4 miliardy USD. Není to ošem tak dávno, co studio bylo na pokraji krachu - z bankrotové ochrany se vymanilo v roce 2010.

"Režiséra oznámíme již brzy," řekl předseda představenstva a generální ředitel MGM Gary Barber. "Připravujeme scénář a jednáme s partnery. Doufáme, že v příštích třech letech film přijde do kin."

Sandy Schaefer ze serveru Screen Rant poznamenala, že realizace Skyfallu trvala tři roky právě kvůli tehdejším finančním potížím, takže je překvapivé, že studio připouští další díl klidně až v roce 2016.    

Zatím je jisté jen, že Jamese Bonda si zahraje znovu Daniel Craig. Pro sázkaře je favoritem do režisérského křesla Guy Ritchie, režisér dvou veleúspěšných snímků o Sherlocku Holmesovi.

Studio MGM vzniklo před 88 lety a je synonymem zlaté éry Hollywoodu. Mezi jeho klasická díla patří Jih proti Severu s Clarkem Gablem a Vivien Leighovou nebo Čaroděj ze země Oz. Ve filmotéce firmy je kolem 4100 starších filmů a 10 800 televizních pořadů. Vlastní rovněž práva na filmy s agentem 007 Jamesem Bondem. V příštích dvou letech plánuje uvést dva další filmy s Hobitem a remake filmového hitu RoboCop z roku 1987. A čtyřiadvacátého Bonda...

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy