Kidmanová si vezme Rotha. Budou slavný monacký pár

Kultura Kultura
16. 8. 2012 13:13
Životopisné drama Grace of Monaco nás zavede do šestého roku soužití knížete Rainera a Grace Kelly.
Nicole Kidman si zahrála hned ve dvou ostře sledovaných filmech - v Hemingway and Gellhorn a The Paperboy
Nicole Kidman si zahrála hned ve dvou ostře sledovaných filmech - v Hemingway and Gellhorn a The Paperboy | Foto: Reuters

Praha - Filmová verze slavného manželského páru je obsazena. K „princezně Kelly" v podání Nicole Kidman nyní do chystaného životopisného filmu přibyl představitel jejího manžela, monackého knížete Rainera III. Bude jím jednapadesátiletý britský herec Tim Roth, kterého si můžeme pamatovat z filmů jako např. Rob Roy, Burtonova remaku Planety opic nebo dramatu Funny Games USA. Chystaný životopisný snímek Grace of Monaco režiséra Oliviera Dahana (Edith Piaf, Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) se dostane na filmová plátna v roce 2014.

Biografické drama se má odehrávat mezi prosincem 1961 a říjnem 1962, kdy Kellyová už měla Oscara za Děvče z venkova (1954) a již šest let byla monackou kněžnou a také matkou dvou dětí.

Foto: Aktuálně.cz

Sám princ Rainier se narodil 31. května 1923 a knížectví vládl od roku 1949 až do své smrti 6. dubna 2005. Do historie monackého knížectví se zapsal jako významný reformátor, jenž radikálně posunul ekonomiku své země, která byla před jeho nástupem na trůn silně závislá na hazardu.

Zároveň probíhá jednání se čtyřiasedmdesátiletým Frankem Langellou (Diary of Mad Housewife, The Wrath of God, Zabijte krále, Duel Frost/Nixon) o roli kněze a poradce knížecího páru.

Práce na filmu mají ve Francii začít letos na podzim.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy