Kidmanová si vezme Rotha. Budou slavný monacký pár

Kultura Kultura
16. 8. 2012 13:13
Životopisné drama Grace of Monaco nás zavede do šestého roku soužití knížete Rainera a Grace Kelly.
Nicole Kidman si zahrála hned ve dvou ostře sledovaných filmech - v Hemingway and Gellhorn a The Paperboy
Nicole Kidman si zahrála hned ve dvou ostře sledovaných filmech - v Hemingway and Gellhorn a The Paperboy | Foto: Reuters

Praha - Filmová verze slavného manželského páru je obsazena. K „princezně Kelly" v podání Nicole Kidman nyní do chystaného životopisného filmu přibyl představitel jejího manžela, monackého knížete Rainera III. Bude jím jednapadesátiletý britský herec Tim Roth, kterého si můžeme pamatovat z filmů jako např. Rob Roy, Burtonova remaku Planety opic nebo dramatu Funny Games USA. Chystaný životopisný snímek Grace of Monaco režiséra Oliviera Dahana (Edith Piaf, Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) se dostane na filmová plátna v roce 2014.

Biografické drama se má odehrávat mezi prosincem 1961 a říjnem 1962, kdy Kellyová už měla Oscara za Děvče z venkova (1954) a již šest let byla monackou kněžnou a také matkou dvou dětí.

Foto: Aktuálně.cz

Sám princ Rainier se narodil 31. května 1923 a knížectví vládl od roku 1949 až do své smrti 6. dubna 2005. Do historie monackého knížectví se zapsal jako významný reformátor, jenž radikálně posunul ekonomiku své země, která byla před jeho nástupem na trůn silně závislá na hazardu.

Zároveň probíhá jednání se čtyřiasedmdesátiletým Frankem Langellou (Diary of Mad Housewife, The Wrath of God, Zabijte krále, Duel Frost/Nixon) o roli kněze a poradce knížecího páru.

Práce na filmu mají ve Francii začít letos na podzim.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Europoslanci varovali vlády před ovlivňováním nezávislosti médií

Vlády některých států Evropské unie se podle europoslanců pokoušejí umlčovat nezávislá média a omezovat jejich pluralitu. Evropský parlament ve středu vyzval Evropskou komisi, aby pravidelně hodnotila nezávislost médií v členských zemích a jejich vlastnické struktury. Poslanci v usnesení přijatém výraznou většinou hlasů také odsoudil násilí, pronásledování a nátlak, kterým čelí novináři v některých členských státech EU.

"Média by měla sloužit pravdě, nikoli lži. Měla by sloužit voličům, nikoli těm, kteří jsou u moci, a moc by měla kontrolovat," prohlásila zpravodajka přijatého usnesení Magdalena Adamowiczová zastupující v EP polskou opozici. Rezoluce konstatuje, že v některých případech se vlády snaží tuto roli médiím komplikovat a oslabovat jejich nezávislost a pluralitu. Parlament je "hluboce znepokojen sílícími politickými útoky na média a odsuzuje nedostatečnou ochranu jejich zdrojů". Poslanci kritizovali i stav veřejnoprávních médií v některých zemích, která jsou podle nich "ukázkou provládní propagandy".

Evropská komise od letošního roku posuzuje pluralitu médií v členských zemích v rámci ročního hodnocení stavu právního státu. Ve většině zemí je podle Bruselu situace vyhovující. V Polsku, Maďarsku, Bulharsku a na Maltě má však komise obavy z možného vlivu vládnoucích politiků na veřejnoprávní i soukromá média. Česka, Bulharska a Kypru se zase týkaly výtky spojené s nedostatečnou transparentností vlastnictví médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy