Jessica Chastain září, Schwarzenegger v Konečné neuspěl

Kultura Kultura
21. 1. 2013 14:01
Akční Konečná startuje až z desátého místa
Jessica Chastain tentokrát s černou parukou
Jessica Chastain tentokrát s černou parukou | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Stejně jako minulý týden hraje v nejnavštěvovanějším filmu v kinech USA Jessica Chastainová. Jen už to není na pět Oscarů nominované drama o honu na Usamu Bin Ladina Zero Dark Thirty, ale horor Mama od španělského režiséra Andrese Muschiettiho, jenž v něm rozšířil svůj tříminutový výtvor stejného jména. Za své zděšení Američané zaplatili 28,12 miliónů dolarů.

Jessica Chastain se Zlatým glóbem za roli v Zero Dark Thirty
Jessica Chastain se Zlatým glóbem za roli v Zero Dark Thirty | Foto: Reuters

Na druhé místo kleslo drama Půl hodiny po půlnoci (Zero Dark Thirty) režisérky Kathryn Bigelow, kterému už diváci přispěli 55,95 miliónů. Kontroverze kolem líčeného mučení zajatců renomé filmu nijak neoslabuje, scénárista Mark Boal se nechal slyšet, že by k němu rád napsal prequel, který by byl víc orientovaný na akci, jak tomu mělo původně být i u tohoto dobrodružství. Možná to bude Půl hodiny před půlnocí…

Z desáté pozice na třetí se po rozšíření distribuce dostal další oscarový favorit - Terapie láskou (Silver Linings Playbook) od Davida O. Russella. Netypická romance Bradleyho Coopera a Jennifer Lawrence má od hrdinů ze CIA zatím pouze malý odstup - zisk 55, 31 miliónů dolarů.

Čtvrtou příčku opět obsazují strážci spravedlnosti, byť nebojují proti současným teroristům, nýbrž proti zločincům z minulých dekád. Gangster Squad - Lovci mafie režírovaní Rubenem Fleischerem vydělali 32, 22 miliónů.

Na pátém místě se ocitla novinka Zlomené město (Broken City), další z titulů o bojovnících za spravedlnost. V prvním samostatném režisérském projektu Allena Hughese (Z pekla, Kniha přežití) vyšetřuje bývalý policista Billy Taggart (Mark Wahlberg) vraždu Cathleen Hostetlerové (Catherina Zeta-Jones ), manželky starosty New Yorku (Russell Crowe). Na vyšetřování mu diváci poslali přesně 9 miliónů dolarů.

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger | Foto: Aktuálně.cz

Třetí významnou novinkou předchozího týdne je akční film Konečná s pěkně nadupaným mužem zákona. Šerifa Raye Owense totiž představuje sám Arnold Schwarzenegger ve své první hlavní roli od Terminátora 3 z roku 2003 a na souboj tentokrát vyzval mexickou mafii. Dílo režiséra Kim Ji-una ovšem skončilo na 10. místě s výdělkem 6,3 miliónů a "smíšenými" reakcemi kritiky.

Horor Mama začíná vraždou matky rodiny z rukou jejího manžela Jeffreyho (Nikolaj Coster-Waldau), který uteče se svými dvěma dcerami, Victorii (Megan Charpentier, Morgan Mcgarry) a Lilly (Isabelle Nélisse, Maya a Sierra Daweovy). Dřív než stačí zabít je i sebe, o život jej připraví neznámá postava. O pět let později nacházejí v lese zubožené děti Jeffreyho bratr Lucas (opět Nikolaj Coster-Waldau) a jeho přítelkyně Annabel (Jessica Chastain). A zhrzená matka je kdesi poblíž…

Horor bude mít v Česku premiéru 14. března, Půl hodiny po půlnoci již 21. února.                     

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy