James Bond je nejlepší agent, rozhodla anketa

Kultura Kultura
3. 7. 2012 14:41
Žebříčku filmových agentů kraluje Bond, umístil se ale i Powers nebo English
Foto: Falcon

Holywood - James Bond má vše. Ženy, slávu i Martini. Nedávno se k tomu všemu navíc přidal i titul nejlepšího agenta na stříbrném plátně. V soutěži, kterou uspořádala online videopůjčovna LOVEFiLM, se totiž agent 007 umístil na první příčce. Do ankety se zapojilo přes 2500 filmových fanoušků a na dalších místech se umístily i postavy jako Austin Powers nebo Johnny English.

Stvořitelem fiktivního britského elegána Jamese Bonda je spisovatel Ian Fleming. V početných filmových adaptacích se do jeho role vžilo hned několik hereckých hvězd, mezi nejznámější patří například Sean Connery nebo Pierce Brosnan. V současné době popíjí Martini modrooký Daniel Craig.

Druhou příčku obsadil agent bez minulosti Jason Bourne, kterého diváci znají z adaptací knih spisovatele Roberta Lundluma. V televizi se také objevil snímek Kdo je Bourne?(19888) s Richardem Chamberlainem v hlavní roli, mnohem více pozornosti si však vysloužila trilogie Agent bez minulosti (2002), Bournův mýtus (2004) a Bournovo ultimátum (2007), kde tajemného zabijáka ztvárnil Matt Damon. Na třetím místě se umístil George Smiley, špión britské tajné služby MI6, kterého stvořil autor špionážních románů John le Carré. Zatím naposledy ho mohli diváci vidět ve snímku Jeden musí z kola ven (2011) v podání Garyho Oldmana. Právě Oldman za tuto roli získal nominaci na Oscara.

Foto: Aktuálně.cz

Na čtvrté místo fanoušci dosadili Austina Powerse, komediální postavu ztvárněnou Mikem Myersem. První pětku potom uzavírá Bryan Mills v podání Liama Neesona známý z akčního dramatu 96 hodin (2008), které se v říjnu letošního roku dočká dalšího pokračování. Do první desítky žebříčku se dostali ještě Harry Palmer, Johnny English, Ethan Hunt, Evelyn Salt a Jay. Kompletní žebříček přinesl server Aktuálne.sk.


1. James Bond, série filmů o agentovi 007 - 39 procent hlasů
2. Jason Bourne, série filmů o agentovi Bournovi - 21 procent
3. George Smiley, Jeden musí z kola ven (2011) - 7 procent
4. Austin Powers, série filmů o Austinovi Powersovi - 6 procent
5. Bryan Mills, 96 hodin (2008) - 5 procent
6. Harry Palmer, Agent Palmer: Případ Ipcress (1965) - 5 procent
7. Johnny English, série filmů o Johnnym Englishovi - 3 procenta
8. Ethan Hunt, série filmů Mission: Impossible - 3 procenta
9. Evelyn Salt, Salt (2010) - 2 procenta
10. Jay, série filmů Muži v černém - 2 procenta

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chodíte do kina na filmy o Bondovi?

 

Právě se děje

před 56 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy