Bond je drsnější než dřív. Pusťte si trailer Skyfall

Kultura Kultura
21. 5. 2012 14:24
Dočkali jsme se prvního teaseru na novou bondovku Skyfall
Foto: Luboš Vedral, Profimedia.cz

Praha - Produkční společnost Eon Production konečně vypustila první teaser na 23. bondovku s názvem "Skyfall". Agenta 007 si potřetí zahraje Daniel Craig, který Bonda ztvárnil v Casinu Royale (2006) a Quantum of Solace (2008). Teaser z filmu mnoho neodhaluje a příliš se v něm nemluví, ale je z něj cítít ponurá atmosféra a Bond drsnější než kdy dříve.

Skyfall režíruje Sam Mendes (Americká krása, Mariňák, Nouzový východ). Hlavního padoucha si zahraje španělský herec Javier Bardem, Judi Dench se objeví posedmé jako M, šéfka MI6. Vrátí se postava pana Q, vedoucího výzkumu a vývoje Britské tajné služby, kterého poprvé ztvární třicátník Ben Whishaw. Ve filmu hraje také Ralph Fiennes, který zatím prozradil, že ztvární vládního agenta. Do českých kin vtrhne Bond 25. října 2012.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Tajný agent bude ve filmu místo martini s vodkou pít pivo Heineken. Na slavnou hlášku "Protřepat, nemíchat" můžeme tedy zapomenout. Nizozemský pivovarnický gigant natočí s hercem televizní reklamu, jež poběží na celém světě. Heineken také plánuje speciální edici lahvového piva, na jejíž etiketě bude agent zachycen. Změna ve strategii product placementu vyvolala mezi fanoušky 007 na internetu bouřlivé diskuse. "Bond je pro nás perfektní," tvrdí marketingová ředitelka Heinekenu Lesya Lysyj a dodává, že Bond je také ztělesněním "světem protřelého muže".

 

Právě se děje

před 12 minutami

Za korupci při ovlivňování zakázek si lékař Dbalý odpyká sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Muž čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011, a to konkrétně poradenských a konzultačních služeb, účetních a medicínsko-právních služeb a právních služeb, jež nemocnici poskytovala advokátní kancelář Šachta & Partners (dnes MSB Legal) spojovaná s lobbistou Ivo Rittigem. Dbalý za uzavření smluv přijal podle obžaloby úplatky ve výši 12 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy