Iron Man 3 je v Česku úspěšný, ale na Babovřesky nemá

Kultura Kultura
7. 5. 2013 9:18
Třetí Iron Man přitáhl do kin přes 82 tisíc diváků
Foto: Falcon

Praha - Iron Mana 3 si o premiérovém víkendu nenechalo v Česku ujít 82 674 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 13 milionů 86 tisíc korun.

Iron Man 3 má v USA ekordní tržby, v Česku uspěl také, ale historické tabulky nepřepisuje. Letos totiž drží rekord za nejlepší start Troškovy Babovřesky, které víkend po premiéře vidělo 140 532 diváků. Z českých filmů je na druhém místě Jáklova "mystifikační" detektivka Kajínek, na kterou do kina zašlo o jejím prvním víkendu o 21 tisíc lidí méně.

Nicméně tato čísla jsou poloviční oproti startům rozdělené poslední epizody o dospívajícím čaroději Harry Potterovi. První část si nenechalo ujít 248 tisíc lidí, druhou pak 235 tisíc. I Babovřeskům jejich první víkend stačil v českých tabulkách až na osmé místo.

Za Iron Manem 3 je tento týden hluboká propast. Na druhé příčce je totiž komedie Scary Movie 5 s 11 382 diváky za víkend a tržbou 1,45 milionu korun.

Sci-fi snímek Nevědomí klesl z prvního místa na třetí. Přes víkend ho zhlédlo 5 894 diváků, za něž film utržil 867 tisíc korun.

Polepšilo si drama Vedlejší účinky, které poskočilo z 12. na 7. příčku. O víkendu snímek vidělo 1190 diváků.

Komedie Babovřesky má už výše zmíněnou slávu za sebou a je nyní s 1922 diváky za víkend na 9. pozici. Po 12 týdnech od premiéry film ovšem utržil 81 milionů a zhlédlo jej přes 600 tisíc diváků.

Do žebříčku se vrátilo drama Anna Karenina, s čerstvě vdanou Keirou Knightley v hlavní roli. Adaptace ruské klasiky je nyní na 17. místě. Přes víkend film vidělo 2224 diváků, za něž snímek utržil 126 tisíc korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 22 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy