Iron Man 3 je v Česku úspěšný, ale na Babovřesky nemá

Kultura
7. 5. 2013 9:18
Třetí Iron Man přitáhl do kin přes 82 tisíc diváků
Foto: Falcon

Praha - Iron Mana 3 si o premiérovém víkendu nenechalo v Česku ujít 82 674 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 13 milionů 86 tisíc korun.

Iron Man 3 má v USA ekordní tržby, v Česku uspěl také, ale historické tabulky nepřepisuje. Letos totiž drží rekord za nejlepší start Troškovy Babovřesky, které víkend po premiéře vidělo 140 532 diváků. Z českých filmů je na druhém místě Jáklova "mystifikační" detektivka Kajínek, na kterou do kina zašlo o jejím prvním víkendu o 21 tisíc lidí méně.

Nicméně tato čísla jsou poloviční oproti startům rozdělené poslední epizody o dospívajícím čaroději Harry Potterovi. První část si nenechalo ujít 248 tisíc lidí, druhou pak 235 tisíc. I Babovřeskům jejich první víkend stačil v českých tabulkách až na osmé místo.

Za Iron Manem 3 je tento týden hluboká propast. Na druhé příčce je totiž komedie Scary Movie 5 s 11 382 diváky za víkend a tržbou 1,45 milionu korun.

Sci-fi snímek Nevědomí klesl z prvního místa na třetí. Přes víkend ho zhlédlo 5 894 diváků, za něž film utržil 867 tisíc korun.

Polepšilo si drama Vedlejší účinky, které poskočilo z 12. na 7. příčku. O víkendu snímek vidělo 1190 diváků.

Komedie Babovřesky má už výše zmíněnou slávu za sebou a je nyní s 1922 diváky za víkend na 9. pozici. Po 12 týdnech od premiéry film ovšem utržil 81 milionů a zhlédlo jej přes 600 tisíc diváků.

Do žebříčku se vrátilo drama Anna Karenina, s čerstvě vdanou Keirou Knightley v hlavní roli. Adaptace ruské klasiky je nyní na 17. místě. Přes víkend film vidělo 2224 diváků, za něž snímek utržil 126 tisíc korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy