Hitparádu vede Nohavica, stoupají Pet Shop Boys

Kultura ČTK Kultura, ČTK
24. 7. 2013 13:54
Black Sabbath s albem 13 si drží druhé místo
Pet Shop Boys
Pet Shop Boys | Foto: Hemina

Praha - Na čtvrté místo tuzemské prodejní hitparády proniklo nové album britského popového dua Pet Shop Boys s názvem Electric. Hitparádu vede písničkář Jaromír Nohavica s kompilací Tenkrát / Nostalgie 90.let, druhé místo patří studiovému albu heavymetalové skupiny Black Sabbath s názvem 13 a třetí je francouzská zpěvačka Isabelle Geffroyová známá pod uměleckým jménem Zaz s deskou Recto Verso.

Nohavica má ještě na pátém místě své poslední album Tak mě tu máš. Na šestou příčku ze 14. poskočila kapela Depeche Mode s deskou Delta Machine, skupina v pondělí vystoupila na vyprodaném stadionu v pražském Edenu. Následuje nahrávka Inzerát kapely Kryštof, osmá je skupina Doctor P.P. zpívajícího právníka Petra Pečeného s albem Zdravý doktor. Na devátém a desátém místě si prohodily pořadí z minulého týdne Pink s deskou Truth About a Daft Punk s albem Random Access Memories.

Mezi dvaceti nejprodávanějšími alby z tuzemské produkce ještě skončila dvě alba tuzemského písničkáře Tomáše Kluse Cesta do záhu(d)by a Racek, Oheň Lucie Vondráčkové, kapela Tři sestry a jejich nahrávka Líná hudba holý neštěstí, Divokej Bill s albem 15, nahrávka Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu Live at La Fabrika a nahrávka Má vlast v podání České filharmonie s dirigentem Rafaelem Kubelíkem.

Ze zahraničních alb byl zájem o výběr Taneční liga 151, album Adele s názvem 21 a desku Hugha Laurieho Didn´t It Rain. Seriálový představitel doktora House vystoupí na dvou pražských koncertech 26. a 27. července.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy