Hitparádu vede Nohavica, stoupají Pet Shop Boys

Kultura ČTK Kultura, ČTK
24. 7. 2013 13:54
Black Sabbath s albem 13 si drží druhé místo
Pet Shop Boys
Pet Shop Boys | Foto: Hemina

Praha - Na čtvrté místo tuzemské prodejní hitparády proniklo nové album britského popového dua Pet Shop Boys s názvem Electric. Hitparádu vede písničkář Jaromír Nohavica s kompilací Tenkrát / Nostalgie 90.let, druhé místo patří studiovému albu heavymetalové skupiny Black Sabbath s názvem 13 a třetí je francouzská zpěvačka Isabelle Geffroyová známá pod uměleckým jménem Zaz s deskou Recto Verso.

Nohavica má ještě na pátém místě své poslední album Tak mě tu máš. Na šestou příčku ze 14. poskočila kapela Depeche Mode s deskou Delta Machine, skupina v pondělí vystoupila na vyprodaném stadionu v pražském Edenu. Následuje nahrávka Inzerát kapely Kryštof, osmá je skupina Doctor P.P. zpívajícího právníka Petra Pečeného s albem Zdravý doktor. Na devátém a desátém místě si prohodily pořadí z minulého týdne Pink s deskou Truth About a Daft Punk s albem Random Access Memories.

Mezi dvaceti nejprodávanějšími alby z tuzemské produkce ještě skončila dvě alba tuzemského písničkáře Tomáše Kluse Cesta do záhu(d)by a Racek, Oheň Lucie Vondráčkové, kapela Tři sestry a jejich nahrávka Líná hudba holý neštěstí, Divokej Bill s albem 15, nahrávka Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu Live at La Fabrika a nahrávka Má vlast v podání České filharmonie s dirigentem Rafaelem Kubelíkem.

Ze zahraničních alb byl zájem o výběr Taneční liga 151, album Adele s názvem 21 a desku Hugha Laurieho Didn´t It Rain. Seriálový představitel doktora House vystoupí na dvou pražských koncertech 26. a 27. července.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 25 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 30 minutami

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy