David Fincher chystá "punkový" animák. Přes Kickstarter

Kultura Kultura
28. 10. 2012 20:32
Fincher slibuje fanouškům zcela nový druh animovaného filmu
David Fincher.
David Fincher. | Foto: fansshare.com

Praha - Jeho poslední film, Muži kterí nenávidí ženy, vydělal po celém světě 145 milionů dolarů, předposlední Social Network 140 milionů, tři Oscary, Zlatý glóbus a cenu BAFTA za nejlepší režii. Na jednu stranu režíruje David Fincher veleúspěšné snímky pod hlavičkou známých studií, teď však shání peníze na Kickstarteru. 

„Pomozte nám vytvořit nový druh animovaného filmu…takový, který je hlasitý, násilný a urazí vaší babičku," je napsáno na webu Kickstarter u The Goon, snímku, který má David Fincher produkovat. Na režisérskou židli se přitom tentokrát posadí Eric Powell, autor stejnojmenných komiksových stripů, představujících zabijáky robotů, démonické kněze a obří rybí lidi. Zatím však nevybírají peníze na celý film, ale jen sto padesát tisíc, aby sestříhali storyboardy se zvukovými efekty a předvedli Hollywoodu plný potenciál připravovaného snímku.

A jak tvůrci odmění fanoušky, kteří přispějí? Za příspěvek pětadvaceti dolarů si bude dárce moci digitálně stáhnout komiks a dostane i přístup k produkčnímu blogu. Pokud přidá dalších padesát dolarů, obdrží návrhy v pdf formátu a tričko navrch, příspěvky od deseti tisíc dolarů výše budou odměněny soškami z komiksu a soukromou projekcí v Kalifornii po boku tvůrců.

Na potenciál serveru Kickstarter před nedávnem poukázala například americká zpěvačka a hudebnice Amanda Palmer, která na své aktuální album Theatre is Evil získala od fanoušků více než milion dolarů.

 

Právě se děje

Další zprávy