Z Brada Pitta se má stát harpunář. U Davida Finchera

Kultura Kultura
21. 10. 2012 12:02
Fincher by do hlavní role chystaného filmu chtěl Pitta
Foto: Reuters

Praha - Je to téměř rok, co do českých kin vstoupil zatím poslední film Davida Finchera - adaptace knižního bestselleru Muži, kteří nenávidí ženy. Stále není zcela jisté, jakého dalšího projektu se režisér ujme. Druhý díl s názvem Dívka, která si hrála s ohněm, nedorazí do kin dřív než v roce 2014 a režisér zatím není potvrzen.

Server Variety informoval, že Fincher chystá u studia Disney remake filmu 20 000 mil pod mořem a do hlavní role harpunáře Neda Landa, kterého v původním filmu z roku ztvárnil 1954 Kirk Douglas, by rád obsadil Brada Pitta. Pittův agent zatím nepotvrdil, zda herec roli přijme. Fincher dříve o filmu prohlásil, že bude ve 3D a 70 procent budou tvořit triky. Na scénář najal Andrewa Kevina Walkera, který je autorem scénáře k režisérově snímku Sedm (1995).

Pitta v kinech do konce roku uvidíme v thrilleru Killing Them Softly režiséra Andrewa Dominika (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem). V USA má film premiéru 30. října, česká zatím nebyla stanovena.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy