Co si pustit v televizi? Počátek i Okno do dvora

MD
10. 2. 2012 6:05
Tipy na filmy, které by vám neměly o víkendu i v příštím týdnu v televizi uniknout
Inception režiséra Christophera Nolana si pusťte ve čtvrtek
Inception režiséra Christophera Nolana si pusťte ve čtvrtek | Foto: Warner Bros

Jaký kvalitní film si pustit v televizi? Přinášíme vám šest tipů napříč stanicemi od soboty (10. února) do čtvrtka (16. února).

Sobota - Ples příšer

Americké drama Ples příšer nominované na Oscara za scénář vysílá Filmbox ve 22:40. Hank Grotowski (Billy Bob Thornton) je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Hank se náhodně seznámí s pohlednou Leticií, jejíž manžela znal, protože asistoval u jeho popravy. Film by vám neměl uniknout kvůli skvělému hereckému výkonu Halle Berryové (oceněna Oscarem), realistickému podání složitých mezilidských vztahů a uměleckému nasnímání snímku.

Neděle - Okno do dvora

V 16 hodin si pusťte na Cinemaxu Okno do dvora (1954) - klasický thriller slavného režiséra Alfreda Hitchcocka. Fotograf Jeff  (James Stewart) je kvůli zlomené noze odkázán na kolečkové křeslo. Jeho společníkem se v dlouhých chvílích stane okno vedoucí přímo do dvora, odkud má Jeff výhled do bytů svých sousedů. Sledování osudů nájemníků z protějšího domu ho pohltí natolik, že začne podezřívat jednoho z nich z vraždy své manželky.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Pondělí - Svět podle Prota

Sci-fi drama Svět podle Prota (2001) vysílá v 7:40 ráno FilmBox. Film, který se vyhýbá klišé nabízí skvělého Kevina Spaceyho a zajímavou zápletku. Pacient Prot psychiatrické léčebny s jasnou diagnózou tvrdí, že je na Zemi na návštěvě a pochází z planety K-Pax. Psychiatr (Jeff Bridges) nachází u svého vesmírného pacienta řadu nezvyklých projevů a navíc naprostou odolnost vůči běžným léčebným prostředkům. Co když je podivný pacient skutečně mimozemšťan?

Úterý - Nauka o snech

V 10:30 byste na Filmboxu neměli minout netradiční fantasy drama Nauka o snech (2006) Michela Gondryho - režiséra dnes již kultovního filmu Věčný svit neposkvrněné mysli. Snímek je podivínským výletem do kolážové říše divů, která je vyrobena z papíru, celofánu a představ. Laškovná romantická fantazie se odehrává v chaotickém mozku Stephana Mirouxa (Gael García Bernal), mladého výstředního muže, jehož sny mu neustále napadají reálný svět. Když spí, stává se z něj charismatický moderátor Stephane TV, který přednáší „nauku o snech" do papírových kamer.

Nauka o snech vám nedá spát
Nauka o snech vám nedá spát | Foto: Aktuálně.cz

Středa - Road to Perdition

Prima Cool vysílá ve 23:15 krimi drama Road to Perdition (2002) režiséra Sama Mendese. Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition ale také znamená zatracení. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Film vyhrál Oscara za Nejlepší kameru.

Čtvrtek - Počátek

Stanice HBO vysílá v 15:10 úspěšný sci-fi thriller Počátek (2010) Christophera Nolana s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. Recenzent Aktuálně.cz Kamil Fila filmu udělil 100 procent a o snímku říká: "I kdybyste nic jiného neuznávali, Inception pořád zůstává jedinečným uměleckým dílem pro jednu neoddiskutovatelnou kvalitu. Tak jako ostatní Nolanovy snímky ho nelze převést do literární podoby, je to ryze filmová záležitost. Zkuste někomu i s plnou orientací ve všech rovinách děje převyprávět, co se tu odehrává po sobě. Zjistíte, že to nelze přepsat do literární formy, která by měla přesvědčivý estetický účinek."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 24 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy