Chutní zombies a podvodníci obsadili kina v USA

Kultura Kultura
11. 2. 2013 10:59
Komedie Identity Thief vytáhla z návštěvníků amerických kin nejvíc peněz
Melissa McCarthy v komedii Identity Thief
Melissa McCarthy v komedii Identity Thief | Foto: Aktuálně.cz

Praha - O tom, že cizí neštěstí potěší, se američtí návštěvníci kin přesvědčují již v druhém týdnu za sebou. Minulý víkend  se nechali nalákat na trable zombie R v hororové komedii. Tentokrát jim z novinek a filmů obecně nejvíce vyhovuje tradičnější, ale také nervydrásající komedie - Identity Thief režiséra Setha Gordona (Čtvery Vánoce, Šéfové na zabití), v níž se v hlavních rolích objevují Jason Bateman a Melissa McCarthy.

Vypadá to, že zvědaví diváci toužící po zábavě jsou daleko shovívavější než filmoví kritici, kteří opět nejúspěšnější titul strhali. První víkend filmu přinesl 36,6 miliónů dolarů, bezmála tolik, na co potřeboval jeho předchůdce týdny dva.

Jason Bateman v komedii představuje úspěšného finančníka jménem Sandy Petterson. Jeho spokojený život najednou přeruší řada podivných oznámení - jeho účet na kreditní kartě je prázdný, je zatčen za vyhýbání se soudu, až mu dojde, že jeho identita byla ukradena podvodnicí jménem Diana (McCarthy), která dokonce užívá i jeho jméno.

Druhé místo náleží již zmiňované hororové komedii Warm Bodies, již režíroval a z knihy převedl do scénáře Jonathan Levine. Zombie musely polevit ve svém vzestupu, ale zpátky do hrobek si vezmou minimálně 36,65 miliónů.

Vedlejší účinky
Vedlejší účinky | Foto: Aktuálně.cz

Novinka Vedlejší účinky od Stevena Soderbergha (Dannyho parťáci, Bez kalhot) obsadila třetí místo. Thriller se může chlubit hvězdným obsazením (Rooney Mara, Channing Tatum, Jude Law) a slušným přijetím kritiků, ale vydělal míň jak třetinu zisku nejnovějšího šampióna - 10,01 miliónů dolarů.

Na čtvrté pozici skončila Terapie láskou (Silver Linings Playbook) Davida O. Rusella, poslední ze snímků nominovaných na Oscara v první pětici návštěvnosti. Zamilovaná dvojice s psychickými problémy se nyní může léčit díky sumě 90, 002 miliónů.

Během tří týdnů se Jeníček a Mařenka - Lovci čarodějnic stačili propadnout z první na pátou pozici. Režisér Tommy Wirkola v současnosti připravuje sequel ke svému zombie filmu Mrtvý Sníh, ale je možné, že i u dětí z perníkové chaloupky se někdy dočkáme pokračování… Jen ve Spojených státech totiž získali 43,8 miliónů dolarů, většinu ze svého padesátimiliónového rozpočtu.

3D remake filmu Top Gun od nedávno zesnulého Tonyho Scotta najdeme na sedmém místě s výdělkem 1,9 miliónu.      

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

  

 

 

Právě se děje

Další zprávy