Byzantium prozrazuje v traileru děsivé tajemství upírů

Kultura Kultura
5. 2. 2013 18:29
Neil Jordan se po Interview s upírem vrací ke krvežíznivým stvořením
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Po delším mlčení se objevily na internetu ukázka z britsko-irského filmu Byzantium, nového projektu režiséra Neila Jordana, který se poprvé od doby Interview s upírem (1994) vrací k populárním krvežíznivým stvořením.

V příběhu, jenž do scénáře podle vlastní divadelní hry převedla Moira Buffini, se upírka Clara Webb a její dcera Eleanor dostanou do malého městečka v Británii, kde je jejich hostitel Noel ubytuje v opuštěném domě jménem Byzantium. Eleanor si v okolí najde přítele Franka, jemuž přizná svou pravou identitu a osobní historii, která započala před dvěma stoletímy. Obě prchají před zbytkem Bratrstva nesmrtelných zakazující svým ženám iniciovat nové upíry, což Clara v případě Eleonor porušila. Tajemství nezůstane skryto dlouho…

Film byl již promítán na loňském filmovém festivalu v Torontu, ale datum jeho regulérní premiéry je zatím neznámé.

Claru hraje Gemma Arterton (Jeníček a Mařenka - Lovci čarodějnic), Eleonor bude představovat Saoirse Ronan (Pokání) a Frank dostal tvář Caleba Landryho Jonese (Tahle země není pro starý).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 29 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy