Zombie střídají v amerických kinech masakr čarodějnic

Kultura Kultura
4. 2. 2013 11:39
Na novinku Sylvestra Stallona zbylo šesté místo
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pomalu se blíží Valentýn, ale americká kina neobyčejně milují horory. Spojení lásky a děsivých paranormálních bytostí už není monopolem Twilight ságy. První místo americké filmové návštěvnosti totiž připadlo romantickému zombie snímku Warm Bodies.

Režisér Jonathan Levine (Všichni milují Mandy Lane, Bláznovství) převedl na plátno knihu Isaaca Mariona, která u nás minulý rok vyšla pod názvem Chutná těla. Směs romance, hororu a komedie si oblíbili kritici i diváci, kteří za první víkend investovali do filmu 20,02 miliónů dolarů.

Warm Bodies se odehrávají ve Spojených státech budoucnosti, z nichž se stala země ovládaná zombiemi, které si již nepamatují svůj předchozí život ani jméno. Zombie mladík označující sám sebe jako R (Nicholas Hoult) jednoho dne ochutná mozek člověka, z něhož na něj přejde láska k dívce Julii (Teresa Palmer). Od té doby ji bude chránit od před svými druhy a bude se ji snažit dostat do bezpečí.

Druhé místo nyní zaujímají Jeníček a Mařenka - Lovci čarodějnic Tommyho Wirkoly. Se ztrátou pouhé jedné příčky od minulého víkendu má na kontě celkově 34,46 miliónů.

Naopak o jedno místo si polepšila Terapie láskou, na Oscara 2013 nominovaný snímek od Davida O. Russella. Další nezvyklý vztah si lidé dlouhodobě zamilovali a zaplatili dosud 80,37 miliónů dolarů.

Čtvrtá pozice náleží hororu Mama, jenž natočil Andres Muschietti. Jessica Chastain a Nikolaj Coster - Waldau objevili v lese děti se strašidelnou matkou a k tomu jim do klína spadlo 58,26 miliónů.

Na páté místo se nakonec propadlo drama o pátrání po Usámovi bin Ládinovi Zero Dark Thirty režisérky Kathryn Bigelow. Zisk tohoto dramatu, v němž také hraje Jessica Chastain, činí 77,8 miliónu dolarů.

Až za těmito všemi tituly se objevila novinka se Sylvesterem Stallonem Bullet to the head, adaptace francouzského komiksu režírovaná Walterem Hillem. Stallone v ní představuje zabijáka Jimmyho Boba, který chce pomstít vraždu svého parťáka Louise (Jon Seda). Musí se proto dát dohromady s detektivem Taylorem Kwonem (Sung Kang). Film zatím získal 4,5 miliónů dolarů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy