Bobby McFerrin vystoupí s cimbálovkou i jazzbandem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
17. 1. 2013 9:39
Bobby McFerrin a Česká filharmonie budou improvizovat v Rudolfinu
Foto: Colours of Ostrava 2012

Praha - Zpěvák Bobby McFerrin a členové České filharmonie budou společně improvizovat hned na dvou úplně odlišných koncertech v pražském Rudolfinu 19. a 20. června

Na prvním koncertu se McFerrin představí s jeho tradičním a capella repertoárem, na němž budou improvizovat na hudební nástroje čeští filharmonici Josef Špaček, Jan Keller a další. Druhý den bude setkáním Bobbyho McFerrina se soubory filharmonie. V rámci orchestru působí jazzband nebo cimbálová muzika. Speciálně na míru tomuto koncertu vznikne také smíšený pěvecký sbor složený z filharmoniků. Ti budou zpívat McFerrinovy písně, opačně bude McFerrin improvizovat na hudbu cimbálové muziky, jazzband vystoupí s tradičním jazzovým repertoárem.

"Rudolfinum na rozdíl od sportovních hal nabízí intimní setkání s interpretem na místě s jedinečnou atmosférou a prvotřídní akustikou," uvedla za filharmoniky Hana Boldišová. McFerrin již podobně spolupracoval například s Newyorskou, Berlínskou či Vídeňskou filharmonií.

Vstupenky v ceně od 500 do 3200 korun jsou od ledna v prodeji v pokladně Rudolfina.

Fenomenální zpěvák a desetinásobný držitel Grammy McFerrin svým repertoárem zasahuje do popu, jazzu, klasiky i lidové hudby. Je také uznávaným dirigentem, skladatelem filmové hudby a vášnivým zastáncem povinné hudební výchovy ve školních osnovách. Interpretovi hitu Don't Worry, Be Happy při koncertech stačí pouze zpěv a jeho tělo, které využívá jako bicí. Má hlasový rozsah čtyř oktáv a umí nahradit celou kapelu. V Česku už odzpíval několik úspěšných koncertů, naposledy loni byl jednou z hvězd festivalu Colours of Ostrava.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy