Bobby McFerrin vystoupí s cimbálovkou i jazzbandem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
17. 1. 2013 9:39
Bobby McFerrin a Česká filharmonie budou improvizovat v Rudolfinu
Foto: Colours of Ostrava 2012

Praha - Zpěvák Bobby McFerrin a členové České filharmonie budou společně improvizovat hned na dvou úplně odlišných koncertech v pražském Rudolfinu 19. a 20. června

Na prvním koncertu se McFerrin představí s jeho tradičním a capella repertoárem, na němž budou improvizovat na hudební nástroje čeští filharmonici Josef Špaček, Jan Keller a další. Druhý den bude setkáním Bobbyho McFerrina se soubory filharmonie. V rámci orchestru působí jazzband nebo cimbálová muzika. Speciálně na míru tomuto koncertu vznikne také smíšený pěvecký sbor složený z filharmoniků. Ti budou zpívat McFerrinovy písně, opačně bude McFerrin improvizovat na hudbu cimbálové muziky, jazzband vystoupí s tradičním jazzovým repertoárem.

"Rudolfinum na rozdíl od sportovních hal nabízí intimní setkání s interpretem na místě s jedinečnou atmosférou a prvotřídní akustikou," uvedla za filharmoniky Hana Boldišová. McFerrin již podobně spolupracoval například s Newyorskou, Berlínskou či Vídeňskou filharmonií.

Vstupenky v ceně od 500 do 3200 korun jsou od ledna v prodeji v pokladně Rudolfina.

Fenomenální zpěvák a desetinásobný držitel Grammy McFerrin svým repertoárem zasahuje do popu, jazzu, klasiky i lidové hudby. Je také uznávaným dirigentem, skladatelem filmové hudby a vášnivým zastáncem povinné hudební výchovy ve školních osnovách. Interpretovi hitu Don't Worry, Be Happy při koncertech stačí pouze zpěv a jeho tělo, které využívá jako bicí. Má hlasový rozsah čtyř oktáv a umí nahradit celou kapelu. V Česku už odzpíval několik úspěšných koncertů, naposledy loni byl jednou z hvězd festivalu Colours of Ostrava.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy