Bob Welch z Fleetwood Mac zřejmě spáchal sebevraždu

Kultura Kultura
8. 6. 2012 11:02
Bývalého člena skupiny Fleetwoood Mac našla mrtvého manželka

Nashville - Manželka populárního písničkáře a hudebníka ze 70. let, Boba Welche, dnes nalezla svého manžela mrtvého v jejich domě v Nashvillu. Podle Dona Aarona, mluvčího místní policie, zemřel Bob Welch na následky střelného zranění, které si sám způsobil. Na místě zanechal dopis na rozloučenou. Podle Aarona měl zpěvák trpět zdravotními problémy.

Welch se narodil v Los Angeles 31.8. 1945. Od mládí se věnoval rozvoji svého hudebního nadání, které podědil po matce, nejprve ve skupině The Seven Souls a v letech 1971 až 1974 jako důležitý člen Fleetwood Mac. Tato skupina se v té době čím dál tím víc posouvala od bluesu k rock´n´rollu. Welch zde byl po určitý čas jediným kytaristou.

Po opuštění kapely založil Welch v roce 1975 vlastní trio s názvem Paris, které existovalo pouze dva roky, poté se snažil o sólovou kariéru. Proslavil se písněmi jako The Sentimental Lady; Ebony Eyes; Hot Love, Cold World; Hypnotized nebo Future Games (podle níž se jmenovalo první album Fleetwood Mac s jeho účastí).     

Welch se urazil, když nebyl v roce 1998 zařazen mezi legendární členy Fleetwood Mac, jejichž jména připomíná expozice v Rock and Rollové síni slávy. Sám k tomu prohlásil: „Má éra byl přechodová éra…. Byl to most. Ale byla to důležitá část historie kapely. Mick Fleetwood věnoval celou kapitolu svojí autobiografie mojí éře a přiřkl mi „záchranu Fleetwood Mac". Nyní mě chtějí vymazat z historie kapely. To bolí."

Zpěvačka a členka Fleetwood Mac, Stevie Nicks, vyjádřila svůj smutek nad kolegovým úmrtím. „Zažila jsem s ním mnoho úžasných chvil potom, co jsme se já a Lindsey (Buckingham) přidali k Fleetwood Mac. Byl to úžasný kytarista, byl zábavný, sladký a byl chytrý. Velice lituji jeho rodinu a rodinu Fleetwood Mac."     

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, je zpět v recesi

Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta po poklesu o 0,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Ve své zpřesněné zprávě to v úterý oznámil statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak, že unie se vrátila k hospodářské recesi, za kterou stojí hlavně uzávěry v souvislosti s pandemií.

V eurozóně se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 0,6 procenta, zatímco ve čtvrtém čtvrtletí pokles činil 0,7 procenta. Recese se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy