Bitevní loď sestřelila z vrcholu Okresní přebor

Kultura Kultura
30. 4. 2012 18:33
Sci-fi Bitevní loď sesadila z prvního místa žebříčku komedii Okresní přebor
Foto: Bontonfilm

Praha - Více než měsíc kralovala žebříčku návštěvnosti českých kin komedie Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka. Minulý víkend ji dokázal sesadit americký sci-fi snímek Bitevní loď. Film přes víkend zhlédlo sedm tisíc diváků, kteří v pokladnách kin nechali necelý milion korun.

Pepika Hnátka si nenechalo ujít 6830 diváků, což je oproti minulému týdnu pětašedesátiprocentní pokles. Film za diváky utržil 934 tisíc korun.

Na třetím místě je opět komedie Prci, prci, prcičky: Školní sraz, kterou o víkendu vidělo 6387 diváků, kteří za lístky utratili 889 tisíc korun.

Čtvrtou pozici obsadili premiérově nasazení animovaní Piráti, které přes víkend zhlédlo 4078 diváků.

Premiéra thrilleru Havran přitáhla do kin 3153 diváků, kteří filmu zajistili sedmou příčku.

Pokles o více než sedmdesát procent zaznamenal Hněv Titánů a také Sněhurka, kteří jsou na jedenáctém a dvanáctém místě přibližně s tisíci diváky za víkend.

O desítky procent se propadají poslední čtyři místa žebříčku - Královská aféra, Lorax, Alvin a Chipmunkové 3 a Tady to musí být.


 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy