Americký herec Ben Stiller dostal cenu za přínos filmu

Kultura Kultura
17. 11. 2012 10:10
Stiller získal přestižní ocenění na Annual American Cinematheque event
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Herec Ben Stiller získal na 26. ročníku akce z názvem "Annual American Cinematheque event", která se koná v Beverly Hills, cenu za celoživotní přínos filmu.

46letý herec se přidal k oceněným jako byli např. Tom Cuise (Mission: Impossible), George Clooney (Děti moje) nebo Steven Spielberg (Tintinova dobrodružství). Cenu mu předali Jennifer Aniston (Šéfové na zabití), Laura Dern (Fotři jsou lotři) a Martin Short (Kronika rodu Spiderwicků).

Před vyhlášením herec v humorném duchu prohlásil: "Doufám, že to bude zábava a určitě také noční můra, když víte, že o vás celý večer budou lidé mluvit a budu se  muset ohlížet za věcmi, které jsem udělal a snažil se je vytěsnit celé roky."

Mezi Stillerovy nejznámější role patří supermodel Derek z komedie Zoolander nebo postavy ze snímku Něco na té Mary je a ze série Fotr je lotr (2000, 2004, 2010). V současnosti Stiller režíruje komediální drama "The Secret Life of Walter Mitty" a rýsuje se také pokračování Zoolandera.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 24 minutami

Atentátník z Christchurch se při srpnovém soudu bude zastupovat sám, hrozí mu doživotí

Australan Brenton Harrison Tarrant, který se v březnu přiznal k vraždě 51 muslimů na Novém Zélandu, odvolal své právníky a hodlá se při srpnovém soudním stání zastupovat sám. Čelí obvinění z 51 vražd, 40 pokusů o vraždu a ze spáchání teroristického útoku. Hrozí mu doživotní trest.

Atentát spáchal loni 15. března ve dvou mešitách ve městě Christchurch při pátečních modlitbách.

Soudní řízení o výši trestu bylo už kvůli koronaviru odloženo, nově má začít 24. srpna a může trvat i déle než tři dny, informovala agentura AP. Nejvyšší soud v Christchurchi dnes termín potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy