Grand restaurant vyhrálo pražské Spices. Mezi nejlepšími restauracemi jsou i dva podniky z Brna

Magazín Magazín
1. 12. 2015 8:42
Nejlepší restaurací v anketě Grand restaurant se stalo pražské Spices, které se pod vedením šéfkuchaře Jiřího Štifta specializuje na asijskou kuchyni v malostranském hotelu Mandarin Oriental. Na druhém místě se umístil děčínský Kristin Hrádek, třetí je pražská Terasa U Zlaté studně. Polovina z restaurací nejlepší desítky je mimopražských. Anketu pořádá Grand restaurant Pavla Maurera, lidé hodnotí kromě jídla i prostředí restaurace a chování obsluhy. „Vynikající gastronomie se nenachází jenom v hlavním městě. Ale že když přijedete do Děčína, do Brna, do Mcel, nebo dokonce do Jičína, tak tam najdete restaurace, které vám za přijatelnou cenu uvaří skvělá jídla,“ řekl Maurer Českému rozhlasu.
Spices
Spices | Foto: mandarinoriental.com

Praha – Nejlepším podnikem v anketě Grand restaurant se stalo pražské Spices pod vedením šéfkuchaře Jiřího Štifta. Ocenění je pro něho velkou poctou a vnímá ho i jako dobrou reklamu

Deset nejlepších restaurací podle ankety Grand restaurant:

1. Spices Restaurant and Bar (Praha)
2. Kristin Hrádek (Děčín)
3. Terasa U Zlaté studně (Praha)
4. Radisson Blu Alcron hotel (Praha)
5. Chateau Mcely, Piano Nobile (Mcely)
6. V zátiší (Praha)
7. Miura hotel (Čeladná)
8. La Degustation Bohême Bourgeoise (Praha)
9. KOISHI fish & sushi (Brno)
10. Borgo Agnese (Brno)

„Máme velkou radost. Je ale třeba zdůraznit, že to není jen oceněním práce mojí, ale celého týmu,“ řekl Aktuálně.cz šéfkuchař Štift.

V anketě za sebou nechal i michelinské restaurace Alcron a La Degustation Bohême Bourgeoise, soupeřit s nimi ale nehodlá. „V Michelinu hodnotí profesionálové, Grand restaurant je takovým Českým slavíkem. Oboje má svoji váhu, obě dvě ocenění jsou skvělá, ale nečekejte, že teď budeme chodit a říkat, že jsme lepší než Alcron nebo La Degustation,“ tvrdí.

Šéfkuchař Štif je přesvědčen, že za nárůstem popularity a prvním místem v gastronomickém průvodci stojí změny, které v restauraci provedl se svým týmem během letošního roku. Kuchyně se zaměřila čistě na asijská jídla a lidé na to slyší. „Češi jsou velcí experimentátoři. Stačí se podívat, jaké restaurace jsou po Praze. Ochutnáte tady jídla ze všech koutů světa,“ dodává.

Rozhovor s šéfkuchařem Jiřím Štiftem si přečtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy