Grand restaurant vyhrálo pražské Spices. Mezi nejlepšími restauracemi jsou i dva podniky z Brna

Magazín Magazín
1. 12. 2015 8:42
Nejlepší restaurací v anketě Grand restaurant se stalo pražské Spices, které se pod vedením šéfkuchaře Jiřího Štifta specializuje na asijskou kuchyni v malostranském hotelu Mandarin Oriental. Na druhém místě se umístil děčínský Kristin Hrádek, třetí je pražská Terasa U Zlaté studně. Polovina z restaurací nejlepší desítky je mimopražských. Anketu pořádá Grand restaurant Pavla Maurera, lidé hodnotí kromě jídla i prostředí restaurace a chování obsluhy. „Vynikající gastronomie se nenachází jenom v hlavním městě. Ale že když přijedete do Děčína, do Brna, do Mcel, nebo dokonce do Jičína, tak tam najdete restaurace, které vám za přijatelnou cenu uvaří skvělá jídla,“ řekl Maurer Českému rozhlasu.
Spices
Spices | Foto: mandarinoriental.com

Praha – Nejlepším podnikem v anketě Grand restaurant se stalo pražské Spices pod vedením šéfkuchaře Jiřího Štifta. Ocenění je pro něho velkou poctou a vnímá ho i jako dobrou reklamu

Deset nejlepších restaurací podle ankety Grand restaurant:

1. Spices Restaurant and Bar (Praha)
2. Kristin Hrádek (Děčín)
3. Terasa U Zlaté studně (Praha)
4. Radisson Blu Alcron hotel (Praha)
5. Chateau Mcely, Piano Nobile (Mcely)
6. V zátiší (Praha)
7. Miura hotel (Čeladná)
8. La Degustation Bohême Bourgeoise (Praha)
9. KOISHI fish & sushi (Brno)
10. Borgo Agnese (Brno)

„Máme velkou radost. Je ale třeba zdůraznit, že to není jen oceněním práce mojí, ale celého týmu,“ řekl Aktuálně.cz šéfkuchař Štift.

V anketě za sebou nechal i michelinské restaurace Alcron a La Degustation Bohême Bourgeoise, soupeřit s nimi ale nehodlá. „V Michelinu hodnotí profesionálové, Grand restaurant je takovým Českým slavíkem. Oboje má svoji váhu, obě dvě ocenění jsou skvělá, ale nečekejte, že teď budeme chodit a říkat, že jsme lepší než Alcron nebo La Degustation,“ tvrdí.

Šéfkuchař Štif je přesvědčen, že za nárůstem popularity a prvním místem v gastronomickém průvodci stojí změny, které v restauraci provedl se svým týmem během letošního roku. Kuchyně se zaměřila čistě na asijská jídla a lidé na to slyší. „Češi jsou velcí experimentátoři. Stačí se podívat, jaké restaurace jsou po Praze. Ochutnáte tady jídla ze všech koutů světa,“ dodává.

Rozhovor s šéfkuchařem Jiřím Štiftem si přečtěte ZDE.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy