Svět ukrytý za rouškami. Tak vidí špičkoví fotožurnalisté symbol boje s koronavirem

Svět ukrytý za rouškami. Tak vidí špičkoví fotožurnalisté symbol boje s koronavirem
Tradiční výměna stráží před královským palácem Deoksu v jihokorejském Soulu (Heo Ran / Reuters).
Na trhu jsou už i speciální roušky pro děti, jak ukazuje tento snímek z letiště v Bangkoku (Soe Zeya Tun, Reuters).
I když jde o nesmírně vážnou věc, lidé nepřicházejí o smysl pro humor. Tento portrét prodavače matrací pořídil fotograf Willy Kurniawan v ulicích filipínské Manily (Willy Kurniawan, Reuters).
Rouška, kterou se lidé chrání proti koronaviru, se stala symbolem začátku roku 2020.  Tento snímek je z čínského města Kanton. Právě z Číny se koronavirus začal šířit do světa (Anadolu Agency / ČTK, autor neuveden).
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Tomáš Vocelka Dan Poláček, Tomáš Vocelka
6. 2. 2020 15:03
Jednou z nejvýznamnějších událostí začátku roku 2020 je bezesporu nástup epidemie koronaviru. Dokumentují ho samozřejmě špičkoví fotožurnalisté z celého světa. Nejčastějším symbolem epidemie se na jejich snímcích stává rouška. A každý ji fotí po svém: nad některými snímky člověka až mrazí, jiné jsou výtvarně působivé a nad některými se i přes závažnost situace můžete i pousmát.

Prošli jsme tisíce snímků, které v posledních dnech vychrlily tiskové agentury. Vybrali jsme ty nejzajímavější z nich a prohlédnout si je můžete ve fotogalerii.

Jak uvedla ČTK, nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, se objevil počátkem loňského prosince v Číně. Šířit se začal z jedenáctimilionového města Wu-chan v provincii Chu-pej. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním). Pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic, který může vyústit až v selhání dýchání.

Nemoc se podle informací dostupných 6. února postupně rozšířila do 26 zemí světa, kde si dosud vyžádala 28.200 nakažených, z nichž 563 lidí zemřelo.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy