Svět ukrytý za rouškami. Tak vidí špičkoví fotožurnalisté symbol boje s koronavirem

Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Tomáš Vocelka Dan Poláček, Tomáš Vocelka
6. 2. 2020 15:03
Jednou z nejvýznamnějších událostí začátku roku 2020 je bezesporu nástup epidemie koronaviru. Dokumentují ho samozřejmě špičkoví fotožurnalisté z celého světa. Nejčastějším symbolem epidemie se na jejich snímcích stává rouška. A každý ji fotí po svém: nad některými snímky člověka až mrazí, jiné jsou výtvarně působivé a nad některými se i přes závažnost situace můžete i pousmát.

Prošli jsme tisíce snímků, které v posledních dnech vychrlily tiskové agentury. Vybrali jsme ty nejzajímavější z nich a prohlédnout si je můžete ve fotogalerii.

Jak uvedla ČTK, nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, se objevil počátkem loňského prosince v Číně. Šířit se začal z jedenáctimilionového města Wu-chan v provincii Chu-pej. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním). Pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic, který může vyústit až v selhání dýchání.

Nemoc se podle informací dostupných 6. února postupně rozšířila do 26 zemí světa, kde si dosud vyžádala 28.200 nakažených, z nichž 563 lidí zemřelo.

 

Právě se děje

Další zprávy