Peníze z fotek nahých hvězd nikdo nechce. Odmítla i charita

jaz
4. 9. 2014 11:13
Kauza s únikem soukromých fotografií desítek celebrit má dohru. Uživatelé internetové komunity serveru Reddit, kde se snímky šířily, chtěli své činy splatit charitě. Ta ale "špinavé peníze" odmítla.
Kate Upton
Kate Upton | Foto: Sports Illustrated

Praha – Začátkem týdne se neznámý hacker naboural do tzv. cloudových úložišť, kde ukradl choulostivé fotografie amerických celebrit a zveřejnil je na internetu.

Jednou z napadených osobností byla kromě modelky Kate Upton i hvězda filmu Hunger Games, herečka Jennifer Lawrence. Ta okamžitě podnikla právní kroky ke stažení všech svých kompromitujících snímků z internetu. Celou kauzou se už také zabývá FBI.

K odpovědnosti se přihlásil i komunitní server Reddit, jehož uživatelé šířili snímky nahých celebrit. Společně založili stránky s názvem The Fappening, na které začali posílat peníze pro charitu, a to na "počest" okradené Lawrence.

Celkem se vybralo na šest tisíc dolarů (asi 126 tisíc korun), které ale vybraná nadace nepřijala s odůvodněním, že nemůže vzít peníze od někoho, kdo nerespektuje soukromí a ženské tělo.

Špinavé peníze

"V pondělí uživatelé Redittu nabádali ostatní, aby obdarovali nadaci bojující proti rakovině prostaty, a to bez vědomí nadace. Nikdy bychom neomlouvali získání prostředků na výzkum rakoviny tímto způsobem. V souladu s našimi standardy proto vracíme všechny dary, které vzešly z tohoto místa," uvedla nadace ve svém prohlášení

Problémem s ochranou citlivých dat na úložištích řeší i majitel účtů na iCloudu, společnost Apple. "Soukromí uživatelů bereme velmi vážně a aktivně toto oznámení prošetřujeme," uvedla pro Reuters mluvčí firmy Natalie Kerris.

Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kirsten Dunst, Kaley Couco nebo Ariana Grande ale nebyly jediné celebrity okradené o soukromé fotografie. Před dvěma lety byl například odsouzen Christopher Chaney na deset let poté, co zveřejnil ukradené citlivé fotografie hereček Mily Kunis či Scarlett Johansson.

 

Právě se děje

Další zprávy