Starou konírnu ve Vršovicích přestavěl na útulný byt, vybavil ho ryze českým nábytkem

Podívejte se, jak to v bývalé konírně vypadá dnes.
Majitel, který si nepřál být jmenován, měl při rekonstrukci několik požadavků. Chtěl zachovat ducha místa a oživit prostor barvami. "Cílem bylo zachovat původní valenou klenbu, která prostoru dodává atmosféru minulosti," řekl Aktuálně.cz majitel a spoluautor návrhu na rekonstrukci.
Autorským podpisem majitele jsou barvy, které kromě oživení prostoru mají i další funkci. "Modrá barva symbolizuje moře, které je mi velmi blízké. Zelená je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje," říká pán domu.
Veškerý nábytek a doplňky jsou z dílny českých designérů: "Dovolím si říct, že jsem velkým fanouškem českých výrobků. Velmi si vážím práce mladých českých designerů a umělců, mají ve světě svoje místo a je o nich slyšet."
Schody vedou do soukromých prostor majitele. "Najdete tu pracovnu klienta a ložnici," upřesňuje Bek a dodává, že největší posun ve své práci vidí v barevnosti: "Dovolili jsme si trochu zaexperimentovat, protože klient má původ v cizině, výsledkem jsme mile překvapeni."
Foto: Jan Bek Architekt
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 7. 2019 9:00
Když před 150 lety statkáři vyváděli koně z malé útulné stáje v pražských Vršovicích, nikdo tehdy netušil, že koňskou sílu už brzy nahradí automobily. Technický pokrok a sled událostí dal tomuto místu na pražském dvorku pauzu na několik dekád. Teď se díky jeho novému majiteli a studiu Jan Bek Architekt probudilo znovu k životu. Z bývalé konírny společně vytvořili útulný byt a ateliér, který září barvami a překypuje českými výrobky. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy