Zemřel raper Juice WRLD, 21letý muzikant zkolaboval na letišti

Magazín Magazín
9. 12. 2019 9:51
Zpěvák a raper Juice WRLD, vlastním jménem Jarad Anthony Higgins, zkolaboval na letišti v Chicagu a zemřel krátce po převozu do nemocnice. Příčina úmrtí zatím není známá, podle policie byl mladý muž při příjezdu zdravotníků při vědomí a krvácel z úst. Muzikant spolupracoval například s raperem Travisem Scottem a jel turné s Nicki Minaj.
Juice WRLD
Juice WRLD | Foto: Profimedia.cz

Jarad Anthony Higgins odstartoval hudební kariéru už na střední škole, první skladbu nazvanou Forever vydal přes streamovací web SoundCloud v roce 2015. Tehdy si ještě říkal JuicetheKidd a písničky nahrával na mobilní telefon.

Jméno Juice WRLD, které později přijal za své, odkazovalo na slavného rapera Tupaca Shakura a na film Juice, ve kterém v roce 1992 hrál.

Hudební průlom zaznamenal se skladbou Lucid Dreams, která loni vystřelila na druhé místo žebříčku hitparády Billboard Hot 100 a k dnešnímu dni má téměř 400 milionů přehrání na YouTube a miliardu streamů na Spotify.

Juice WRLD vydal svoji poslední desku letos v březnu, získala nadprůměrné známky u kritiků a vyhrála americkou hitparádu prodejnosti alb.

Juice WRLD - Lucid Dreams

Juice WRLD - Lucid Dreams | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 45 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy