Z letiště v Nice na pláž se cestovatelé dostanou za pět minut. Nejpomalejší transfer nabízí Londýn

ČTK ČTK
22. 9. 2017 14:06
Zatímco cesta z letiště v Nice na pláž trvá pět minut, v hlavním městě Velké Británie či Francie musí turisté počítat s hodinovým transferem. Nejlevněji se do centra dostanou návštěvníci Prahy. Nejdráže cestovatelé v Londýně, jízdenka z exponovaného Heathrow stojí zhruba 730 korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Francouzské letovisko Nice má v rámci Evropy nejefektivněji propojené letiště s centrem města. Vyplývá to z hodnocení časové a finanční dostupnosti více než 70 evropských letišť sestaveného dopravním portálem GoEuro, o kterém informovala televize CNN.

Pražské Letiště Václava Havla se umístilo na osmé příčce. Časově a finančně nejnáročnější jsou údajně přesuny na londýnská a pařížská letiště. Z Nice Côte d'Azur se turisté dostanou na pláže v centru za pět minut a za necelých 50 korun. 

Nejlevnější doprava je v Praze

Kolem deseti minut údajně zabere cesta z letiště do centra Birminghamu, Lanzarote, Málagy, Frankfurtu nad Mohanem či Amsterdamu (letiště Schiphol), přičemž jízdné se pohybuje v přepočtu v rozmezí 36 až 124 korun.

Vůbec nejlevněji vyjde podle žebříčku cesta z pražské Ruzyně, na niž může stačit půlhodinový lístek na MHD za 24 korun. GoEuro tvrdí, že přesun do centra zabere pouhých 15 minut.

Ovšem ve skutečnosti například cesta na stanici metra A Hradčanská prostřednictvím kombinace hromadných dopravních prostředků zabere kolem půl hodiny. Přímý autobusový spoj Airport Express na hlavní železniční nádraží pak jede podle webových stránek letiště přibližně 35 minut a plné jízdné stojí 60 korun.

Patnáct minut do centra Londýna za sedm stovek

Nejhůře jsou na tom letiště u britské metropole. Z Lutonu a Stanstedu, odkud nejezdí metro, se do srdce Londýna podle tvůrců průzkumu jede asi hodinu, přičemž za jízdné pasažér utratí přes 500 korun. Lze však také využít levnější autobusovou dopravu.

Z Heathrow, druhého nejrušnějšího letiště na světě, pak údajně nejkratší patnáctiminutový spoj do centra v přepočtu vyjde asi na 730 korun. Na této trase zároveň jezdí linka metra Picadilly line, kde cestující zaplatí zhruba tři až šest liber (90 až 180 korun).

Za absolutně nejméně výhodné letiště považuje portál londýnský Gatwick, v desítce nejhorších jsou také obě velká pařížská letiště Charles de Gaulle a Orly, Stockholm Arlanda či Edinburgh.

Video: Tak vypadala vzpoura taxikářů na pražském letišti

Taxikáři se na pražském letišti bouřili proti Uberu. Situaci krotili těžkooděnci | Video: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy