Vyrobili jste si roušku nebo jste viděli nějakou zajímavou? Pošlete nám fotku

Vyrobili jste si roušku nebo jste viděli nějakou zajímavou? Pošlete nám fotku
I tento muž byl vyfotografován v ulicích Tokia.
Rouška s potiskem obličeje kryje tvář muže z Manily.
Demonstrující Brazilec v masce klauna.
Mějte se navzájem rádi, aneb rouška z Paříže.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
24. 3. 2020 9:55
Česko proslavily doma vyráběné roušky a o tom, že je vyrábí dokonce i bývalá první dáma Dagmar Havlová, psal i prestižní deník New York Times. Pojďte předvést, co umí šikovné české ruce, a přispět ke kampani, že nosit roušky je důležité. Pochlubte se fotkami svých roušek - ty nejhezčí z nich zveřejníme.

Děkujeme za spoustu zaslaných příspěvků, sbírání fotografií jsme už ukončili, připravujeme článek s fotogalerií

Posílat můžete jak portréty s nasazenou doma vyrobenou rouškou, tak i snímky samotných roušek nafotografované jako takzvaný flatlay.

Pokud byste rádi věděli, jak se fotí flatlay a jak má vypadat, můžete si o tom přečíst v následujícím článku - a v galerii u něj se můžete podívat i na příklady, jak by měl tento specifický druh produktové fotografie vypadat.

Stojíme především o snímky s doma vyrobenými rouškami a také o vtipné záběry, co všechno lze pro vytvoření roušky využít.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy