Vyhrajte lístky na premiéru Kim Ki-dukova filmu Pieta

Kultura Kultura
24. 1. 2013 19:13
Vyhrajte pětkrát dvě vstupenky na premiéru 29.ledna v Bio Oko
Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Jihokorejský režisér Kim Ki-Duk v posledních letech u kritiky ztratil status nechybujícího génia. Jeho nejnovější film Pieta však loni na festivalu v Benátkách získal Zlatého lva a začalo se hovořit o režisérově návratu do formy.

Do českých kin vstoupí Pieta ve čtvrtek 31. ledna, ale výherci soutěže Aktuálně.cz o pětkrát dva lístky ji mohou vidět už v úterý 29. ledna od 20:30 na slavnostní premiéře v Bio Oko. Soutěžit lze do pátku 25. ledna. Výhercům zašleme vstupenky poštou.

Čtěte také
Génius Kim Ki-duk je v Pietě překvapivě čitelný

Kim Ki-duk se Zlatým lvem
Kim Ki-duk se Zlatým lvem | Foto: Reuters

Pieta sleduje příběh nelítostného lichváře, k němuž jednoho dne dorazí neznámá žena a tvrdí, že je jeho matkou. Zprvu veskrze zkažený mladík, neváhající mrzačit dlužníky, není zvyklý na přívětivé chování, proto ženu odmítá. Ta však dělá vše proto, aby ho přesvědčila o své lítosti a znovunalezených citech.

"Stejně jako ve svých vrcholných raných filmech jako je třeba Drsňák představuje Kim Ki-duk v Pietě nesympatického zamindrákovaného hrdinu, který si svou neschopnost komunikovat s okolím ventiluje agresivitou. Takový je Kang-do, který v revíru ocelářské soulské čtvrti Cheonggyecheon vyhledává krachující zadlužené podnikatele a mrzačí je, aby od pojišťovny získaly peníze na splacení dluhu. Nejsou v tom emoce ani sadismus, Kang-do se řídí čím dál vlivnější ideologií kapitalismu, která nadřazuje splácení dluhů lidské důstojnosti a empatii a redukuje lidi na součástky v soukolí společnosti ovládané penězi," napsal recenzent Aktuálně.cz Jan Gregor.

Časopis Variety o Pietě prohlásil, že jde o nejkomerčnější režisérův počin za dlouhé roky. Předseda poroty na filmovém festivalu v Benátkách - Michael Mann - byl naopak z filmu unešen a vyzdvihl jej jako strhující studii o vztahu dvou lidí.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy